Warszawska firma Totalbud wygrała przetarg na budowę budynku wielorodzinnego Villa Juliette na warszawskim Bemowie. Projektantem obiektu jest biuro FAAB Architektura. Budowa ta jest pierwszym przedsięwzięciem biznesowym na polskim rynku francuskiej Grupy Spirit. Deweloperem projektu jest Bemowo Drogomilska sp. z o.o. należąca do wspomnianej grupy. Pięciopiętrowy budynek powstanie przy ulicy Drogomilskiej 12 na Jelonkach Północnych na działce o powierzchni 900 m². W chwili obecnej trwa zabezpieczanie wykopów w technologii ścianki berlińskiej. Grunty pod posadowienie budynku stanowią gliny zwięzłe, bez wód gruntowych, stąd prace przebiegają sprawnie i planowo. Część podziemna inwestycji (dwie kondygnacje garażowe na 53 miejsca parkingowe) będzie wykonana w technologii białej wanny.
Komentując kontrakt z Grupą Spirit prezes Totalbudu Mariusz Pałka powiedział: „Mam satysfakcję, że to właśnie naszej firmie przypadła w udziale inauguracyjna inwestycja nowej na polskim rynku firmy deweloperskiej. Francuska Grupa Spirit jest podmiotem znanym i cenionym na trzech kontynentach. W związku z tym mamy świadomość, że spełnienie wysokich wymagań inwestora o tak ugruntowanej pozycji będzie swego rodzaju wyzwaniem. Mamy jednak jak najlepsze doświadczenia z realizacji kontraktów z innymi renomowanymi deweloperami zachodnimi, jak m.in. Matexi i OKRE Development. Jestem zatem przekonany, iż obecna budowa nie tylko spełni oczekiwania naszego partnera, ale także będzie zalążkiem przyszłej współpracy. Warszawianie pragnący zamieszkać w tej części Bemowa otrzymają od nas nowoczesny, funkcjonalny i bardzo estetyczny dom”.
W budynku zadbano nie tylko o estetykę, ale także o komfort, przyjazne otoczenie i funkcjonalność. Garaże podziemne będą mogły przyjąć samochody z instalacjami gazowymi. Na każdej z kondygnacji garażowych będą miejsca dla niepełnosprawnych. Także wszystkie zaprojektowane spadki na dojściu do budynku nie wymagają stosowania urządzeń ułatwiających dostęp do domu dla niepełnosprawnych. Z kolei na parterze wszystkie cztery mieszkania będą miały ogródki. Okna w elewacji od ulicy Powstańców Śląskich będą się cechowały zwiększonym współczynnikiem tłumienia hałasu. Budynek od wspomnianej ulicy będzie dodatkowo oddzielał kilkumetrowy pas zieleni.
Jean Claude Bertojo ‒ prezes zarządu Spirit SA ‒ pierwszą polską inwestycję firmy skomentował następująco: „Spirit jest jednym z głównych francuskich deweloperów i inwestorów. W ciągu 25 lat działalności zrealizowaliśmy niezliczone projekty mieszkaniowe, centra biurowe i logistyczne w największych miastach Francji. Od kilku lat rozwijamy również działalność deweloperską i inwestycyjną za granicą ‒ w Stanach Zjednoczonych, Maroku i Hiszpanii. Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się również Polsce, a szczególnie Warszawie, uważnie analizując rynek i oczekiwania klientów. Uważamy stolicę Polski za bardzo atrakcyjne i perspektywiczne miejsce dla działalności deweloperskiej. Pragniemy, aby nasze projekty były syntezą polskiej i francuskiej kultury, doświadczenia i wiedzy technicznej, z obu źródeł chcemy czerpać to, co w nich najlepsze, aby stworzyć produkt, który w pełni zadowoli polskiego klienta.
Rozpoczęliśmy właśnie budowę naszej pierwszej inwestycji Villa Juliette przy ulicy Drogomilskiej 12 na warszawskim Bemowie i projekt ten od razu spotkał się bardzo pozytywnym odbiorem. Jeszcze przed rozpoczęciem prac udało nam się znaleźć nabywców na jedną czwartą mieszkań. To kameralny budynek z zaledwie 38 mieszkaniami, który doskonale wkomponowuje się w istniejącą zabudowę i zapewnia nabywcom łatwy dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej ‒ do przedszkoli, szkół, galerii handlowych i transportu miejskiego, w tym budowanej drugiej linii metra. Zakończenie budowy planujemy na IV kwartał 2015 roku, a przy projekcie współpracujemy z doświadczonymi i uznanymi na warszawskim rynku partnerami ‒ firmą Totalbud w zakresie generalnego wykonawcy i firmą Homebroker w zakresie sprzedaży”.
Z ramienia Totalbudu przy budowie Villi Juliette obecnie pracuje ok. 25 ludzi i ok. ośmiu maszyn. Części wspólne tej inwestycji firma odda „pod klucz”, natomiast mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim. Będą to mieszkania dwupokojowe o metrażach od 37,29 do 41,95 m²; trzypokojowe od 58,19 do 66,53 m²; czteropokojowe 77,6 m². Parter zajmą cztery mieszkania, natomiast na kondygnacjach wyższych będzie ich 5-7. Wszystkie mieszkania mają balkony. Budynek został zaprojektowany na planie prostokąta. Długość całkowita obiektu wynosi 33,35 m, zaś szerokość całkowita 13,3 m. Elewacja, która wykończona będzie tynkiem, została urozmaicona za pomocą indywidualnie zaprojektowanej oprawy okien. Okna umieszczono w płytkich niszach. Nisze w zależności od kondygnacji są „obracane” wokół osi okna, co dodatkowo urozmaica elewację i nadaje jej głębi. Kolorystykę budynku zaprojektowano w barwach ciepłych. Większość powierzchni elewacji pokrywa kolor kości słoniowej. Akcenty (oprawa okien) oraz barierki, w tym balkonowe oraz podcień przed wejściem głównym, pokryte będą kolorem brązowym.