REKLAMA
Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Na żywo jest gorzej niż solpol :)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
anubis
Solpol Długołęka ;)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Oryginalny budynek :)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jan Augustynowski
11297_1000x.jpg



11298_1000x.jpg



11299_1000x.jpg



Sorry za palca ;)

11300_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W najbliższą niedzielę uroczyste otwarcie nowego urzędu gminy w Długołęce przy ul. Robotniczej. Powstał, bo w starym budynku urzędnicy nie mogli już pracować. - Nie spełniał żadnych wymogów bhp - tłumaczy Mariusz Fedzin, wicewójt Długołęki.

- Notorycznie rwała się tam instalacja elektryczna, a niektóre korytarze miały nieco ponad metr szerokości - wylicza. I wyjaśnia, że nie mógł tamtędy przejechać choćby żaden niepełnosprawny na wózku. A w maleńkich pokojach mieszkańców załatwiających swoje sprawy słyszało 10 innych klientów w kolejce.


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jan Augustynowski
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jan Augustynowski
3178_1000x.jpg
[size=85:1svpmxvd]Stary budynek jest już wystawiony na sprzedaż[/size:1svpmxvd]

3179_1000x.jpg



3180_1000x.jpg



3181_1000x.jpg



3182_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Mirków: BUDOWA BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO URZĘDU GMINY DŁUGOŁĘKA DZIAŁKI NR 252/24 I 252/26 - KOMPLEKSOWA REALIZACJA INWESTYCJI PRZY UL.ROBOTNICZEJ W DŁUGOŁECE WRAZ Z REALIZACJĄ ZAGOSPODAROWANIA TERENU

data zamieszczenia: 24.07.2008

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 21.08.2008 godzina 10:00, miejsce: Urząd Gminy Długołeka, ul.Wrocławska 18, Długołęka, 55-095 Mirków, sekretariat pok. nr 7 - pierwsze piętro.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Nowy Urząd Gminy

Prawdopodobnie już w przyszłym roku interesanci Urzędu Gminy Długołęka będą mogli załatwiać swoje sprawy w nowym budynku. Gmina uzyskała pozwolenie na jego budowę ze Starostwa Powiatowego, czeka teraz na zakończenie procedur związanych z przetargiem na wykonawcę.


– Stan techniczny obecnego budynku Urzędu Gminy ogranicza jego efektywną pracę – mówi Józef Dziubdziński, inspektor ds. inwestycji Urzędu Gminy Długołęka. – Nie pozwala na przykład na podłączenie większej liczby komputerów. Plany na budowę nowej siedziby narodziły się w roku 2005, kiedy to po wnikliwej ekspertyzie okazało się, że modernizacja lub rozbudowa dotychczasowego budynku jest niemożliwa.

Budynek zostanie postawiony przy ulicy Robotniczej, za jego projekt odpowiedzialne jest poznańskie biuro projektowe Armageddon. Będzie miał więcej, bo aż 80, stanowisk pracy, co usprawni funkcjonowanie Urzędu. Utworzone zostaną nowoczesne stanowiska komputerowe, powstanie kiosk, z którego będą mogli korzystać także interesanci. Rada Gminy doczeka się wreszcie swojej sali obrad.

Głównym kryterium przy przetargu na wykonanie prac budowlanych nowego Urzędu Gminy Długołęka będą cena i termin realizacji.

– Mamy nadzieję, że góra za 2 miesiące ruszą już pierwsze prace na wyznaczonym terenie – mówi inspektor ds. inwestycji. Budynek zostałby wtedy oddany do użytku w pierwszej połowie 2009 roku.

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.p ... 1&rodzaj=2
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
W budynku splatają się trzy wątki, a wyraz architektoniczny odzwierciedla te umownie zdefiniowane komponenty: aspekt kulturowy, dziedzictwa przeszłości, stabilności, tradycji – wyrażany przez kamień; aspekt zasobów środowiska naturalnego, odradzających się składników biotycznych przestrzeni, fauny i flory – symbolizowany tu przez prostą tynkowaną fasadę przysłoniętą woalem delikatnej, oplatającej cięgna zieleni; wreszcie aspekt życia gospodarczego i społecznego, nierzadko chaotycznego, ale twórczego, dynamicznego – reprezentowany przez metalową powłokę elewacyjną. Równowagę tych trzech aspektów funkcjonowania Gminy podkreślają równe sobie elementy wertykalne – trzy wieże, jedna z nich będąca reminiscencją dawnych wież budynków o charakterze publicznym (kamienna), druga niosąca symbol życia i natury (zwieńczona drzewem), wreszcie trzecia, zbudowana z fragmentarycznych elementów, o specyficznej tektonice, przypominająca fałdy technicznego czy może technologicznego płaszcza okrywającego wnętrze. Wnętrze jest dopełnieniem tego obrazu – a zarazem odzwierciedleniem żelaznej konsekwencji organizacyjnej, w której cała przestrzeń komunikacyjna i poszczególne funkcje rozlokowano według prostego, ortogonalnego porządku, dobierając sąsiedztwo według rodzajów aktywności i specyfiki pracy personelu administracyjnego. Wnętrze oszczędne, lecz, szczególnie w strefie wejściowej, nie pozbawione przestronności, widocznej zarówno w holu, jak i na piętrze, w łączniku. Triumwirat dziedzictwa kultury, zasobów naturalnych i współczesnego potencjału cywilizacyjnego jest również daleką analogią symbolu heraldycznego Gminy, czego lekkim nawiązaniem jest kolorystyka fasad (żółcienie piaskowca i tynku, stalowobłękitna okładzina z blachy). Geometryczny wzór organizujący pole herbu zmiękczają przecież elementy symboliki związanej z przyrodą.

POWIERZCHNIA ZABUDOWY 1450 m2
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA 2450 m2
KUBATURA 9631 m2
DATA UKOŃCZENIA 2007
KOSZTY INWESTYCYJNE N/D


3174_1000x.jpg



3175_1000x.jpg



3176_1000x.jpg



3177_1000x.jpg



http://www.armageddon.com.pl/architecture.php
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA