Lwówek Śląski / Ratusz będzie wyremontowany
Zabytkowy ratusz we Lwówku Śląskim ma szanse stać się jednym z najpiękniejszych w regionie. Na drodze stoją jednak protestujący.


Lwówek Śląski to jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku, bogate w zabytki - doskonale zachowane mury obronne z wieżami, kościoły. Do niedawna mógł się także szczycić przypuszczalnie najstarszym browarem w Polsce.

Mimo zniszczeń II wojny światowej zachował się ratusz z początku XVI wieku. Brak remontów oraz sam czas spowodował, ze budowla niszczała. Dopiero w ostatnich latach dokonano gruntownego remontu dachu.

W najbliższym czasie lwówecki ratusz być może będzie miał szansę stać się jednym z piękniejszych w regionie. Gotowy jest już projekt remontu elewacji budynku. Odpowiednio dobrane kolory i odcienie spowodują, iż budynek doskonale będzie się prezentował i przyciągał oko turystów odwiedzających miasto.


Niestety projekt remontu i przywrócenia własciwego wyglądu miejskiemu ratuszowi spotkał się z protestem kilkunastu osób, którym nie podoba się zaproponowana kolorystyka. Wkrótce przekonamy się czy polska skłonność do protestu będzie ważniejsza niż remont niszczejącego budynku.

(Bolec.Info)
« Kredyt jest, ale trudno o mieszkanie Kogeneracja: wyniki powyżej planów »
Jeśli chcesz dodać komentarz zaloguj się
Podobne wiadomości

Tagi wiadomości

Popularne inwestycje

facebook