[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln zł

autor: 12-12-2012, 17:01
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln zł
Fot. PSE Operator

Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator rozstrzygnęła przetarg na budowę dwutorowej linii 400 kV Ostrołęka – Olsztyn Mątki z czasową pracą jednego toru na napięciu 220 kV w relacji Ostrołęka – Olsztyn. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu – w wysokości 425 mln 735 tys. zł złożyła krakowska spółka Aldesa Nowa Energia.

 

W zakres zamówienia wchodzi m.in.: opracowanie dokumentacji projektowej, wykonawczej; demontaż istniejącej linii 220 kV od stacji Olsztyn Mątki do stacji Olsztyn I o długości 17,55 km; demontaż istniejącej linii 220 kV Olsztyn I – Ostrołęka od słupa nr 5 do stacji Ostrołęka o długości 119,00 km.


PSE Operator wybierając najkorzystniejszą ofertę kierował się kryterium najniższej ceny.


Oferty w postępowaniu złożyły także konsorcja: Elektrobudowa, Megapol - Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Bydgoszcz; Eltel Networks Olsztyn, SAG Elbud Gdańsk, Elfeko z Gdyni, PBE Elbud z Katowic; ZUE i Dalekovod D.D oraz Energopol-Południe, MVM OVIT, MGGP z Tarnowa, Elektro-Silver z Łomży.

« [Warszawa] Ruszyła budowa drugiego etapu inwestycji Patio Avenir na warszawskim Bemowie [Łódź] Nowoczesny kompleks biurowy Infosys Green Horizon już otwarty »
Jeśli chcesz dodać komentarz zaloguj się

Tagi wiadomości

Popularne inwestycje

facebook