Drony dla polskiej armii będą produkowane pod Wrocławiem?

Drony dla polskiej armii będą produkowane pod Wrocławiem?

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. z siedzibą w Czernicy koło Wrocławia, podpisały list intencyjny o współpracy ze spółką start-up Politechniki Wrocławskiej Sky Tronic, która opracowała innowacyjną technologię sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych (dronów), opartej na metodach sztucznej inteligencji.
Obie strony zadeklarowały chęć współpracy w zakresie wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych w celu opracowania i produkcji nowoczesnych systemów rozpoznania obrazowego opartych na bezzałogowych statkach powietrznych na potrzeby polskiej armii. 
Na mocy podpisanego listu intencyjnego Sky Tronic ma wspierać Wojskowe Zakłady Łączności nowymi technologiami dla dronów. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. mają współpracować w zakresie działalności produkcyjnej i logistycznej.
Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 to spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Powstała w 1961 roku, zajmuje się produkcją systemów łączności, w tym m.in.: ruchomych węzłów i modułów łączności, kabin szczelnych elektromagnetycznie, zautomatyzowanych wozów dowodzenia, rozgłośni elektroakustycznych itp. Spółka jest jedynym w kraju autoryzowanym dostawcą usług serwisowych oraz szkoleń w zakresie obsługi radiostacji firmy HARRIS Corporation.
REKLAMA
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. jest liderem polskiego przemysłu i jednym z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek w branżach: obronnej, stoczniowej, nowych technologii. Jej roczne przychody wynoszą ok. 5 mld zł. 
Sky Tronic Sp. z o.o. jest firmą z branży bezzałogowego lotnictwa, specjalizującą się w tworzeniu nowoczesnych technologii dla bezzałogowych statków powietrznych, w oparciu o pionierski system sterowania i stabilizacji lotu dla dronów umożliwiający precyzyjny lot podczas silnego wiatru i przenoszenia ładunków, wykorzystujący autorskie algorytmy logiki rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller).
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA