DODAJ

Dolnośląski program przebudowy i utrzymania dróg wojewódzkich ma wykonawcę

dolnośląskie
Dolnośląski program przebudowy i
RynekInfrastruktury
2011-11-23 17:15:49
Wykonawcą projektu programu przebudowy i utrzymania dróg wojewódzkich na Dolnym Śląsku została firma Grontmij z Poznania. Szacunkowa wartość zamówienia to 420 tys. zł.

Jak powiedział Rynkowi Infrastruktury Roman Głowaczewski, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei na przyszły rok zostało zaakceptowanych do programu przebudowy 37 projektów, które były zgłaszane przez gminy Dolnego Śląska. – To nie są duże projekty, to są projekty poprawiające bezpieczeństwo: przede wszystkim chodniki, zatoki autobusowe, korekty skrzyżowań. To są zadania, o które zawnioskowały gminy i miasta – mówi Rynkowi Infrastruktury dyrektor DSDiK.

Program jest realizowany w konwencji, która polega na tym, że przedsięwzięcie jest współfinansowane przez DSDiK i samorząd gminy w różnych relacjach, ale zazwyczaj jest to 50 procent. W bieżącym roku realizowane jest 26 projektów o wartości około 31 mln zł. Z kolei na następny rok wpłynęło 37 zgłoszeń, a kwota, jaka będzie przeznaczona na ich realizację to 28 mln zł. – Tendencja jest wzrostowa, coraz więcej gmin jest zainteresowanych – powiedział Głowaczewski.

Korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest to, że gminy na poziomie lokalnym są w stanie zaobserwować swoje najpilniejsze potrzeby. Dzięki temu wspierają wojewódzki budżet drogowy własnymi środkami.