DODAJ

Będą dwie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk
Będą dwie nowe, wielkie
Orzech
2017-09-20 10:54:21
Jak dowiedziało się Radio Wrocław na Dolnym Śląsku mają się pojawić dwie zupełnie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne. Obie mają się w zachodniej części regionu, na terenie poradzieckiego lotniska w Krzywej i Chojnowa przy autostradzie A4.

Szwedzki koncern odzieżowy H&M zamierza wybudować na terenie lotniska w Krzywej jedną z największych central sprzedaży wysyłkowej. Według wstępnych szacunków pracę w tym wielkim magazynie (inwestycja podobna do np. dwóch istniejących już na Dolnym Śląsku centrów Amazona) ma znaleźć 2,5 tysiąca osób.

Jak informuje Radio Wrocław: "[...] To jeszcze informacja nieoficjalna. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce przedstawić inwestora dopiero w połowie przyszłego miesiąca. Jednak przygotowania do uruchomienia wielkiego centrum już trwają: remontowane są drogi, powstaje największe w regionie centrum autobusowe. [...]"

Okazuje się, że to nie jedyna nowa, wielka inwestycja zagraniczna jaka planowana jest do realizacji w tej części Dolnego Śląska. Jedna z japońskich znanych firm – potentat urządzeń elektronicznych i optycznych, planuje budowę swojej wielkiej fabryki, w której pracę ma znaleźć 1,5 tysiąca osób.

Obie inwestycje mają być realizowane na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE). Dzięki tym inwestycjom bezrobocie w okolicach ma zmaleć niemal do zera. 

Źródło: materiały prasowe