DODAJ

Pod Legnicą powstanie wielkie centrum magazynowe?

Legnica
Foto: alexanderbeck – pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-10-20 19:50:46
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Investmap.pl terenami w pobliżu budowanego nowego węzła autostradowego "Legnica" gdzie skrzyżuje się budowana właśnie nowa trasa szybkiego ruchu S3 z autostradą A4 zainteresowana jest duża firma z branży magazynowej.

W grę wchodzi duża inwestycja, podzielona na etapy, o łącznej powierzchni najmu w granicach 100 000 m2. Inwestycja ta ma być alternatywą dla powoli zapychającego się inwestycjami magazynowymi rejonu południa Wrocławia, Bielan Wrocławskich i gminy Kąty Wrocławskie.

Koszt tej potencjalnej, nowej inwestycji pod Legnicą to kilkadziesiąt milionów euro i potencjalnie około 1500 miejsc pracy (docelowo). Po ostatecznym podpisaniu umowy z niemieckim Daimlerem na budowę wielkiej fabryki silników w niedalekim Jaworze, terenami przy budowanej trasie S3 i autostradzie A4 pod Legnicą interesuje się podobno kilka firm z branży automotive i metalowej.

Decyzja odnośnie ewentualnego zakupu gruntów i samej inwestycji w centrum magazynowe, inwestor zamierza podjąć w I kwartale 2017 roku.