DODAJ

Powstanie 1000 nowych miejsc pracy w Trzebnicy dzięki inwestycji Perfand

Trzebnica
Foto:  trzebnica.pl
Orzech
2016-08-25 00:08:10
Perfand to pierwsza firma, która zdecydowała się ulokować swoja fabrykę na terenie Gminnej Strefy Aktywności w Trzebnicy. Zainwestowała w nią kilkadziesiąt milionów złotych, a docelowo zatrudnienie w niej ma znaleźć 1000 osób. W fabryce, produkowane będzie oświetlenie ledowe wszelkiego rodzaju – od oświetlenia domów, hal produkcyjnych po oświetlenie uliczne.


Perfand deklaruje docelowo 1000 miejsc pracy

Inwestor i właściciel firmy Perfand Andrzej Trawiński, w rozmowie na portalu miejskim trzebnica.pl, deklarował:
Docelowo chciałbym, aby w tym zakładzie pracę znalazło 1000 osób, ale rozwój zatrudnienia będzie ściśle powiązany z rozwojem produkcji. Ta fabryka była do tej pory moim niespełnionym marzeniem, które teraz w przyjaznych warunkach, jakie odnalazłem w Gminie Trzebnica, powoli wcielam w życie. Dzięki temu ja będę miał satysfakcję, a mieszkańcy znajdą zatrudnienie w rozwojowej branży. Czuję się związany z tym terenem, mieszkam niedaleko. Wcześniej kupiliśmy tu działkę, dzięki bardzo dobrej współpracy z burmistrzem Markiem Długozimą została zbudowana do tego terenu droga dojazdowa. Teraz pozostaje już nam czekać tylko na pierwsze pozytywne efekty uruchomienia produkcji tak dla mnie jak i dla Gminy Trzebnica.


Wkrótce ruszy produkcja i rekrutacja pracowników

Wszystkie produkty trzeba zarejestrować, dlatego też obecnie trwają testy naszego oświetlenia, po ich zakończeniu i uzyskaniu odpowiednich atestów i certyfikatów rozpoczniemy produkcję na większą skalę, a także proces rekrutacji pracowników. Musimy być pewni, że nasze oświetlenie będzie spełniać wszystkie wymagane normy – będąc wyznacznikiem nowej jakości na rozwijającym się rynku oświetlenia typu LED. Co warte podkreślenia, wszystkie te projekty są mojego autorstwa – mówi na portalu trzebnica.pl, Andrzej Trawiński, główny inwestor, właściciel firmy Perfand.

Już teraz testowo produkujemy lampy drogowe, więc bardzo możliwe, że ta energooszczędna technologia w przyszłości posłuży do oświetlenia całej Gminy Trzebnica – mówi inwestor.

Zgodnie z zapewnieniem inwestora, zaraz po otrzymaniu odpowiednich atestów i certyfikatów rozpocznie się produkcja, a tym samym nabór na stanowiska pracy.


Burmistrz zadowolony

Równie zadowolony ze współpracy z inwestorem jest burmistrz Trzebnicy.
Cieszę się bardzo, że współpraca z Panem Andrzejem Trawińskim przynosi wymierne korzyści, zarówno dla Gminy Trzebnica i jej mieszkańców, ale też dla samego inwestora, który znalazł idealne miejsce do rozwoju swojego przedsiębiorstwa właśnie u nas, stając się tym samym pionierem tworzonej przez nas Gminnej Strefy Inwestycyjnej, która liczyć będzie 60 h – powiedział na portalu miejskim trzebnica.pl, burmistrz Marek Długozima.


Perfand pionierem, wkrótce będą kolejni inwestorzy

Fabryka Perfand to pierwsza inwestycja na terenie Gminnej Strefy Aktywności w Trzebnicy ale nie ostatnia. Strefa, to aktualnie już prawie 60 hektarów terenów pod inwestycje, ulokowane wzdłuż budowanej, nowej trasy szybkiego ruchu S5, łączącej Wrocław z Poznaniem. Niedawno do strefy włączono tereny w Nowym Dworze i Marcinowie. Część terenów w tych dwóch miejscowościach od 1 stycznia 2017 roku ma się znaleźć w granicach administracyjnych Trzebnicy. Tereny te mają stać się podstrefą Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.