DODAJ

Włoski inwestor wybuduje fabrykę w Środzie Śląskiej

Środa Śląska
Foto: pixabay.com
Orzech
2016-09-25 21:23:45
WEGA Polska wybuduje fabrykę w podstrefie Środa Śląska-Komorniki, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma WEGA Polska związana jest z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo powstało w czerwcu 2013 roku. Prawie 90% udziału w firmie posiada włoska spółka Wegaplast S.A., która jako firma w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych funkcjonuje na rynku od 1952 roku.

Aktualnie firma posiada zakład produkcyjny w Jeleniej Górze. Podstawą działalności fabryki jest produkcja i montaż detali z tworzyw sztucznych, a klientami Wega Polska jest głównie branża AGD i motoryzacyjna, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Według szacunków WEGA Polska początkowa wartość inwestycji w nową fabrykę w Środzie Śląskiej w latach 2016-2017 to ponad 2,5 mln euro. Do maja 2017 r. ma powstać i zostać uruchomiona hala produkcyjna (2000 m2), magazyny (1500 m2) i pomieszczenia biurowe (500 m2). 

Zakupiona działka pozwala jednak na dalszą rozbudowę fabryki, a Włosi już zaznaczają, że chętnie skorzystają z tej możliwości w najbliższych latach.

Po wybudowaniu pierwszej hali produkcyjnej powstaną nowe miejsca pracy. Ma być ich początkowo 17 (minimum zadeklarowane w zezwoleniu na działalność na terenie LSSE).

Produkcja ma ruszyć w maju 2017 r. 

WEGA Polska Sp. z o.o. jest trzecią włoską firmą, inwestującą w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Będzie to już 18 firma, która wybuduje swoją fabrykę na terenie podstrefy Środa Śląska-Komorniki na terenie LSSE.