DODAJ

Budowa Trasy Łagiewnickiej startuje pod koniec lutego 2018 roku

Drogi i mosty / Kraków
Budowa Trasy Łagiewnickiej startuje
Damian Daraż
2017-12-01 18:57:12
Pod koniec lutego 2018 roku rozpocznie się budowa Trasy Łagiewnickiej. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Budowa nowej trasy wraz z linią tramwajową ma się zakończyć w czwartym kwartale 2020 roku.

Budowa nowej trasy tzw. trzeciej obwodnicy miasta, w skład której wchodzą odcinki Łagiewnicki, Pychowicki i Zwierzyniecki, rozpocznie się odcinkiem Trasy Łagiewnickiej od przebudowy pętli tramwajowej na Kurdwanowie, wymiany całego torowiska wraz z trakcją oraz budową nowego rozjazdu w stronę ulicy Zakopiańskiej. Prace związane z przebudową pętli zakończą się 30 września 2018 roku.

Trasa Łagiewnicka przebiegać będzie od skrzyżowania ulic Beskidzkiej, Halszki i Wincentego Witosa do skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego. Długość połączenia drogowego to 3,5-kilometrowy odcinek, w ramach którego powstanie również linia tramwajowa poprowadzona częściowo tunelem o długości 2,5 km. Nowa trasa połączy osiedla Wola Duchacka i Kurdwanów z ulicą Zakopiańską oraz osiedle Ruczaj.

Budowa nowej trasy rozpocznie się 22 lutego 2018 roku, pierwszy etap inwestycji czyli przebudowa pętli tramwajowej zakończyć się powinna 30 września 2018 r. A ostatni robotnicy Trasy Łagiewnickiej opuszczą budowę 31 grudnia 2020 roku.

Koszt całej inwestycji to 802 mln złotych.