DODAJ

Norwegowie zatrudnią 1000 osób w nowej fabryce pod Włocławkiem

Kujawsko-Pomorskie
Wizualizacja nowej fabryki Kongsberg Automotive w Pikutowie k. Włocławka (źródło: materiały inwestora)
Orzech
2017-08-02 11:12:06
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Norweski holding Kongsberg Automotive rozpoczął w Pikutkowie k. Włocławka budowę fabryki elementów wyposażenia samochodów. Pracę w niej znajdzie docelowo 1000 osób. Rekrutacja już trwa.

W 2018 roku odbędzie się następny etap rekrutacji, obejmujący 350 miejsc pracy. Docelowo w nowej fabryce zatrudnienie ma znaleźć do 2020 roku ponad 1000 osób. W 2018 roku ma zakończyć się wyposażanie parku maszynowego.

Fabryka powstaje na terenie Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Inwestycja powstaje jako BTS i jest budowana przez Panattoni Europe. Zakład produkcyjny Kongsberg Automotive zlokalizowany będzie na 6 hektarowej działce w pobliżu węzła autostrady A-1 Włocławek Zachód. Na miejscu trwają już pierwsze prace ziemne.

Kongsberg Automotive to holding mający swoja siedzibę w Norwegii. W branży automotive działa już od ponad 50 lat. Firma zajmuje się produkcją m.in. systemów wentylowania foteli samochodowych, mat grzewczych oraz regulacji podparcia lędźwiowego. Jest poddostawcą największych europejskich koncernów motoryzacyjnych.
W Polsce działa od 2000 roku w Pruszkowie i zatrudnia w tamtejszej fabryce około 1200 osób. Drugi zakład produkcyjny tego koncernu od 2016 roku działa także w Koluszkach pod Łodzią.