DODAJ

Apartamenty w sercu Puszczy Białowieskiej? To możliwe

podlaskie
Apartamenty w sercu Puszczy
Mariusz Bartodziej
2017-08-11 16:36:28
Sova Invest, od 2007 roku właściciel nieruchomości o powierzchni ponad 4 ha w Puszczy Białowieskiej, wybuduje w niej apartamenty. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Inwestycja będzie zlokalizowana 3 km od Hajnówki w kierunku Białowieży. Będzie się składać z czterech apartamentowców, w których znajdzie się blisko 80 lokali, oraz terenów rekreacyjnych. W IV kwartale 2018 roku zostaną oddane do użytku dwa pierwsze oraz Park Wakacyjny, natomiast w II kwartale 2019 roku nastąpi przewłaszczenie budynków przez inwestorów.

Od blisko 20 lat Sova Invest z powodzeniem działa na rynku nieruchomości. Od 2007 roku spółka jest właścicielem Enklawy Białowieskiej, nieruchomości o powierzchni 4,38 ha zlokalizowanej w Nieznanym Borze w sercu Puszczy Białowieskiej. W latach 2009-2014 firma przeprowadziła inwestycje w infrastrukturę działki. Zbudowano kanalizację oraz wodociąg z własnymi studniami. Przygotowywano też działkę do zaopatrzenia w energię elektryczną. Od 2014 roku Sova Invest funkcjonuje jako spółka celowa przeznaczona do zbudowania i zarządzania Parkiem Wakacyjnym Enklawa Białowieska. Ostatnie dwa lata firma przeznaczyła na prace projektowe obiektów i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz przygotowanie inwestycji – czytamy na stronie inwestora.Związek z wycinką drzew

Enklawa Białowieska znajduje się w obszarze chronionym Natura 2000. Z tego powodu firma musi spełnić szczególne wymagania. Odcina się od informacji, jakoby inwestycja miała związek z wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiają się w sieci, uprzejmie informujemy, że działalność "Enklawy Białowieskiej" nie ma nic wspólnego z prowadzoną wycinką drzew na terenie Puszczy Białowieskiej. Osiedle mieszkaniowe Nieznany Bór koło Hajnówki jest istniejącym, wybudowanym osiedlem składającym się z 9. murowanych, dwupiętrowych budynków z lokalami mieszkalnymi, z pełną miejską infrastrukturą. Osiedle z kilkudziesięcioletnią tradycją, do roku 2005 było zamieszkane. Obecnie jest rewitalizowane i rozbudowywane. Na bazie istniejących budynków powstaje kompleks wakacyjnych apartamentów wraz z zapleczem rekreacyjnym – informuje.

Jednocześnie dodaje, że wszelkie niezbędne pozwolenia otrzymała już ponad trzy lata temu i jej inwestycja jest zgodna z planem miejscowym gminy Hajnówka.

– Enklawa Białowieska jest prawdziwą, ekologiczną inwestycją. Do budowy ośrodka wykorzystujemy naturalne materiały i stosujemy przyjazne środowisku technologie. Dzięki zastosowaniu gruntowych pomp ciepła minimalizujemy wpływ na środowisko naturalne – zapowiada inwestor.