DODAJ

Znamy wyniki konkursu ColorLove Przedszkole 2015!

Polska
Znamy wyniki konkursu ColorLove
gutpr
2015-12-22 22:30:08
Przyjazne środowisko pozwala maluchom odkrywać świat, zdobywać wiedzę i pielęgnować talenty. O tym, że otoczenie pełni kluczową rolę w rozwoju dziecka, przekonana jest także firma Baumit, organizator akcji „ColorLove Przedszkole”. Celem tegorocznej edycji tradycyjnie było wyłonienie placówek, które już niedługo zyskają nowe oblicze, a ich podopieczni – przyjazne miejsce zabaw.
   
Na co dzień to najmłodsi nadają kolorytu naszemu życiu, ubarwiając każdą chwilą swą beztroską i radością. Pragnąc nadać dzieciństwu jeszcze więcej odcieni, firma Baumit zainicjowała akcję „Colorlove Przedszkole”, która swym zasięgiem objęła region Trójmiasta i Krakowa, a także okolicznych powiatów, pragnących otworzyć dzieciakom drzwi do świata kolorów. Poza szkrabami w projekt zaangażowały się ponadto lokalne społeczności, dając tym samym wyraz dbałości o najbliższe otoczenie.

– „ColorLove Przedszkole” to inicjatywa, której głównym przesłaniem jest podkreślenie znaczenia barw w życiu dziecka. Kolory oddziałują bowiem nie tylko na rozwój emocjonalny, ale też wpływają na nastrój najmłodszych. Z pomocą barw nasze pociechy uczą się odbierać rzeczywistość, a nawet wyrażać swoje uczucia. Skoro kolory wypełniają świat dziecka, to powinny gościć również w miejscach, gdzie milusińscy spędzają większość swojego czasu” – tłumaczy Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

Od dnia 01.09.2015 r. do dnia 26.10.2015 r. laureatów do zwycięstwa typowali internauci, głosując na swoich faworytów  za pomocą strony internetowej www.baumitstar.pl. W ten sposób z każdego z regionów wyłoniono po 10 przedszkoli, z których powołane przez firmę Baumit Jury wybrało zwycięskie placówki. W regionie Krakowa i okolic największe poparcie i tym samym szansę na nową ColorLovą fasadę otrzymało Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO z Wrząsowic. W rejonie Trójmiasta na mecie konkursu najlepszy okazał się Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka w Sychowie.

– „Konkurs ColorLove Przedszkole, w którym wzięliśmy udział był dla nas wyzwaniem i nadzieją na pozyskanie środków na wymalowanie budynku przedszkola, o czym marzyliśmy od kilkunastu lat. Zdobycie największej ilości głosów – oddanych przez uczniów, rodziców oraz społeczność lokalną – i wygrana w konkursie była dla wszystkich ogromną radością. Nasze "maluchy" czekają na wiosnę i odmalowanie budynku. Z chęcią wzięlibyśmy udział w kolejnym takim przedsięwzięciu, bo dzięki temu nasze otoczenie byłoby bardziej "ColorLove" – mówi Władysława Joskowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka w Sychowie.
 
Akcja miała szerszy wydźwięk społeczny, gdyż w sposób szczególny integrowała wspólnotę przedszkolaków z jej otoczeniem. – „O głosy zabiegali zarówno pracownicy placówek, rodzice, znajomi, jak i mieszkańcy zgłoszonych do konkursu miast i miasteczek. Inicjatywa pokazała przede wszystkim siłę współdziałania i fakt, że wszyscy czujemy się odpowiedzialni za otaczający nas krajobraz – dodaje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

– „Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o wygranej w konkursie ColorLove Przedszkole. Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę. To dzięki nim fasada LENKOWA zmieni swoje oblicze, a przestrzeń, w której nasze przedszkolaki spędzają znaczną część dnia, nabierze nowych kolorów” – mówi Wioletta Kotarba-Kolber, Dyrektor Przedszkola.

Firma Baumit prowadzi swoją działalność w poczuciu odpowiedzialności za kwestie społeczne, dlatego w codziennym funkcjonowaniu stara się równoważyć aspekty ekonomiczne i etyczne. „ColorLove Przedszkole” to kolejny już projekt, w którym firma wykracza poza tradycyjną aktywność biznesową, aby zaznaczyć swoją obecność w naszym otoczeniu.