DODAJ

Maszyny ponownie wyjadą na ulicę Jana Pawła II

Drogi i mosty / Rzeszów
Foto: Wikimedia Commons
Damian Daraż
2017-04-06 20:58:31
Sześć firm zgłosiło się do przetargu rozpisanego przez urzędników na kolejny odcinek ulicy Jana Pawła II na rzeszowskim Budziwoju. Jeszcze tej wiosny rozpoczną się prace.

Ta inwestycja to kontynuacja zadania rozpoczętego w ubiegłym roku. Wówczas na zlecenie miasta przebudowany został pierwszy odcinek ulicy Jana Pawła II o długości ok. 1,1 km. Zakres prac objął m.in. wzmocnienie jej podbudowy, poszerzenie wraz z ułożeniem nowej nawierzchni, ponadto częścią tego zadania była także przebudowa skrzyżowań z ulicami Miejską i Senatorską, budowa ścieżki pieszo-rowerowej, oświetlenia, oraz budowa czterech zatok autobusowych.

Do przetargu na rozbudowę kolejnego odcinka ulicy Jana Pawła II zgłosiło się sześć firm.

Oferty firm wahają się od 4,2 do 7,1 mln zł. Wszystkie mieszczą się w kwocie, którą na to zadanie mamy zarezerwowane w budżecie informuje na łamach Gazety Wyborczej Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Nadesłane oferty są w trakcie analizowania, wybór wykonawcy odbędzie się do połowy kwietnia, zaraz po tym ma rozpocząć się przebudowa ulicy Jana Pawła II, prace obejmą odcinek o długości około jednego kilometra, od ulicy Św. Antoniego do skrzyżowania z ulicą Ustronną. Droga ma zostać poszerzona, z nową nawierzchnią, powstanie nowe oświetlenie, odwodnienie, zatoki autobusowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Prace przy przebudowie pierwszego odcinka, który odbyły się rok temu, dały się we znaki mieszkańcom osiedla Budziwój. Podczas prac droga była zamykana, a inwestycja zbiegła się w czasie z inną inwestycją realizowana po sąsiedzku, przebudowywana była wówczas aleja Sikorskiego. Do centrum mieszkańcy musieli jeździć okrężną trasą. Wykonawca na wykonanie prac miał wyznaczony bardzo krótki czas, zaledwie cztery miesiące. Czy w tym roku będzie podobnie?

Na wykonanie przebudowy drugiego odcinka tej ulicy wyznaczony został dłuższy czas  pół roku. Sądzimy, że dzięki temu uda się tak poprowadzić tę inwestycję, by mieszkańcy mieli jak najmniej problemów z dojazdem – usłyszała "Wyborcza" w Miejskim Zarządzie Dróg.

Miasto Rzeszów obecnie przygotowuje się do trzeciego i zarazem ostatniego odcinka i etapu przebudowy ulicy Jana Pawła II, od skrzyżowania z ulicą Uroczą do ulicy Budziwojskiej. Na chwilę obecną trwa przetarg na wybór firmy, która będzie mieć za zadanie opracować dokumentację tej inwestycji.