DODAJ

Idea Inwest wybuduje kompleks biurowo-usługowy Black Pearl

Szczecin
Idea Inwest wybuduje kompleks
Orzech
2017-12-06 22:35:31
Idea Inwest Sp. z o.o. buduje w Szczecinie obiekt biurowo-usługowy o powierzchni 11 000 mkw. Inwestycja zostanie oddana do użytku w marcu 2018 roku. Firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o. jest wyłączną firmą odpowiedzialną za najem i komercjalizację powierzchni biurowych i usługowych.

Inwestycja powstaje w Szczecinie, przy al. Niepodległości 26, pomiędzy Bramą Portową a pl. Żołnierza, która od lat lokuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej prestiżowych ulic handlowych w Polsce. Lokalizacja w sercu miasta, łącząca w unikalny sposób funkcje turystyczne, handlowe, rozrywkowe oraz biurowe i mieszkalne, stanowi o wyjątkowości i prestiżu tego projektu.

Black Pearl to 9-kondygnacyjny budynek z powierzchnią komercyjną w parterze, powierzchnią biurową klasy A na pierwszym piętrze i apartamentami mieszkalnymi na pozostałych kondygnacjach, oraz dwupoziomowym parkingiem podziemnym na 96 miejsc postojowych.

Kondygnacja pierwszego piętra to powierzchnia biurowa klasy A z niezależnym: wejściem z poziomu parteru, z przestrzenią recepcyjną oraz windą do wyłącznego użytkowania. Powierzchnia biurowa 1 200 mkw zaprojektowana została w planie otwartym, by zapewnić możliwość podziału i elastycznej aranżacji kondygnacji oraz dopasowanie ilości i wielkości pomieszczeń do potrzeb najemcy.

Z naszych analiz wynika, iż w 2017 roku ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Szczecinie, w porównaniu z 2016 rokiem, nadal systematycznie maleje. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Szczecinie, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2016 roku i obecnie wynoszą ok. 12-13 euro/mkw. – powiedział Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Źródło: materiały prasowe