DODAJ

Biurowiec D48 z precertyfikatem LEED Gold

Biura / Warszawa
Biurowiec D48 z precertyfikatem
Kajtman
2016-07-25 13:35:49
Biurowiec D48, realizowany przez Penta Investments na warszawskim Mokotowie, uzyskał precertyfikat LEED® na poziomie Gold w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development.

Podobnie jak wszystkie projekty biurowe realizowane przez Penta Investments – biurowiec D48 zaprezentuje nowoczesną architekturę, przy zastosowaniu szeregu rozwiązań proekologicznych i zapewniających najwyższą efektywność budynku, m.in.:
  • system zapewniający maksymalne doświetlenie światłem dziennym, ale jednocześnie zabezpieczający przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń,
  • armatura ograniczająca zużycie wody i wytwarzanie ścieków,
  • ekologiczne rozwiązania chłodnicze, nieniszczące warstwy ozonowej i bez wpływu na ocieplenie klimatu,
  • rozwiązania zapewniające wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach (m.in. poprzez kontrolę wilgotności i temperatury, jak również dostarczenie większej ilości świeżego powietrza niż przewidują normy polskie),
  • regulacja systemu ogrzewania i chłodzenia w celu zapewnienia najwyższego komfortu cieplnego dla najemców.
„Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem i prowadzone są rozmowy z pierwszymi najemcami, dla których certyfikacja, efektywność i komfort pracy dla pracowników są bardzo istotne. Chcemy efektywnie zmniejszać zanieczyszczenie środowiska także poprzez wspieranie alternatywnych środków transportu tj. samochodów elektrycznych. Na parkingu podziemnym oraz naziemnym biurowca D48 będą zlokalizowane stacje do ładowania samochodów elektrycznych i dedykowane im miejsca parkingowe. Ponadto, zapewnimy rozwiniętą infrastrukturę rowerową (m.in. ścieżki rowerowe, zadaszone stojaki rowerowe, szatnie dla rowerzystów). Dodatkowo, w otoczeniu budynku, jak i na tarasach powstaną specjalne strefy zieleni, gdzie odpowiednio dobrana roślinność oraz system nawadniania umożliwią ograniczenie zużycia wody” – powiedział Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

Agentem komercjalizującym D48 jest zespół Reprezentacji Wynajmującego Savills. 

O inwestycji D48
D48 to budynek biurowy klasy A usytuowany na najbardziej wyeksponowanym narożniku dzielnicy biurowej na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. D48 zaoferuje ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Budynek D48 zaoferuje przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki - tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą. Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa budynku D48 będzie maksymalnie doświetlona światłem dziennym. Projekt przewiduje także szereg udogodnień dla najemców m.in. restaurację, kiosk, aptekę, strefy relaksu, etc., zlokalizowanych na powierzchni około 1.800 mkw. na parterze biurowca. Budynek zaoferuje łącznie 480 miejsc parkingowych na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym i parkingu naziemnym. Dostęp do obu parkingów będzie zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i od ulicy Postępu. 

Zakończenie budowy i oddanie budynku do użytkowania jest planowane w sierpniu 2017 roku. Łączna szacowana wartość inwestycji wyniesie około 45 mln euro.