DODAJ

Matexi Polska rozpoczyna budowę inwestycji „Apartamenty Marymont”, 94 nowe lokale trafią do oferty dewelopera

Mieszkania i domy / Warszawa
Matexi Polska rozpoczyna budowę
Kajtman
2016-02-08 18:35:06
Spółka Matexi Polska rozpoczęła prace budowlane związane z realizacją inwestycji „Apartamenty Marymont” zlokalizowanej na działce u zbiegu ulic Lektykarskiej i Smoleńskiego w Warszawie. Do oferty dewelopera jeszcze w pierwszym kwartale trafi 94 lokali o powierzchniach pomiędzy 48-117 m2. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma Łucz-Bud.

„Apartamenty Marymont” to osiedle zaprojektowane przez warszawską pracownię MKC, składać się będzie z kameralnych budynków utrzymanych w charakterze tzw. willi miejskich. W każdej z nich znajdzie się od 6 do 8 mieszkań. Ideą przyświecającą projektantom było stworzenie wyjątkowej przestrzeni łączącej parkową zieleń z poczuciem bezpieczeństwa i prywatnością, stanowiącej jednocześnie spójną urbanistycznie kompozycję z willową zabudową i przestrzeniami kameralnych uliczek okolicy. Cel ten został osiągnięty poprzez połączenie prostych nowoczesnych brył na bazie kwadratu tworzących bardzo elegancką fasadę z użyciem dużych paneli o strukturze drewna oraz bardzo awangardowo zaprojektowanymi loggiami. Całość wraz z parkową zielenią i dziedzińcami poszczególnych budynków tworzyć będzie spójną, wyjątkową przestrzeń wpisującą się w klimat sąsiedniego Żoliborza. Wszystkie budynki wyposażone będą w podziemny parking oraz komórki lokatorskie.

Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej unikalna lokalizacja w sąsiedztwie zieleni wkomponowanej w labirynt przyjaznych, kameralnych uliczek, tuż za przedłużeniem ul. Mickiewicza, będącej główną arterią historycznego Żoliborza. Lokalizacja inwestycji to doskonałe połączenie ciszy i spokoju oraz willowej, eleganckiej zabudowy z dostępem do wszystkich udogodnień infrastruktury miejskiej począwszy od znajdujących się w zasięgu dziesięciominutowego marszu stacji metra: „Marymont” oraz „Słodowiec” po doskonałą komunikację i dojazd do centrum, zarówno w kierunku pl. Wilsona, jak również ul. Popiełuszki/al. Jana Pawła II. Niekwestionowaną zaletą jest także bliskość szkół i przedszkoli, w tym m.in. renomowanego żoliborskiego liceum im. Joachima Lelewela. W bliskim sąsiedztwie, przy ulicy Potockiej, znajduje się także doskonała, nowoczesna baza obiektów sportowych z Aquaparkiem, pełnowymiarowymi boiskami do piłki nożnej oraz kortami tenisowymi. Mieszkańcy inwestycji będą mogli też bardzo sprawnie przemieścić się na zakupy do Arkadii – największego centrum handlowego Warszawy, do którego podróż samochodem zajmie nie więcej niż 10 min., natomiast tradycyjne, szybkie zakupy będą mogli zrobić w mieszczącej się nieopodal Hali Marymonckiej.

Inwestycja „Apartamenty Marymont” adresowana jest do klientów ceniących wysublimowaną architekturę, elegancję i kameralne sąsiedztwo, a jednocześnie bliskość wielkomiejskich udogodnień i aktywnego, miejskiego stylu życia. Apartamenty Marymont to także unikalne połączenie elegancji „Starego Żoliborza” z dynamiką szybko rozwijających  się Marymontu i Bielan rejonu coraz częściej wybieranego przez młodych Warszawiaków.