DODAJ

[Warszawa] Międzynarodowa firma na dłużej w biurowcu Taifun

Lionbridge Poland podjął decyzję o pozostaniu i ekspansji w dotychczasowej warszawskiej siedzibie. Firma podpisała umowę na ok. 7 000 mkw. zajmując cały budynek biurowy Taifun, należący do Immofinanz. Eksperci z JLL reprezentowali Lionbridge podczas negocjacji warunków najmu.

Lionbridge świadczy usługi z zakresu tłumaczeń, marketingu online, globalnego zarządzania treścią i testowania aplikacji. Firma działa w 26 krajach i wspiera dalszy rozwój 800 międzynarodowych marek. 

Jacek Stryczyński, prezes zarządu Lionbridge w Polsce, komentuje – Warszawski oddział firmy jest kluczowym ogniwem w procesie umacniania jej globalnego modelu operacyjnego oraz wiedzy z zakresu technologii i kwestii kulturowych. Dlatego istotna jest dla nas dobrze dobrana siedziba – w sprawdzonej lokalizacji z dostępem do transportu publicznego. Wzięliśmy też pod uwagę aspekty związane z bezpieczeństwem operacyjnym i zdecydowaliśmy o pozostaniu w biurowcu Taifun.

Budynek biurowy Taifun zlokalizowany jest w tzw. korytarzu Alei Jerozolimskich, trzecim co do wielkości obszarze biurowym w Warszawie. Obiekt jest dobrze skomunikowany zarówno z centrum miasta, jak i lotniskiem.

Anna Krześniak, starszy konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy w JLL, dodaje – Lionbridge jest w fazie wdrażania strategii w obszarze nieruchomości, opracowanej podczas długofalowej współpracy z JLL. Wydłużenie najmu w budynku Taifun stanowi pierwszy etap procesu optymalizacji przestrzeni biurowej zajmowanej przez firmę w Warszawie.

Źródło: materiały prasowe