Ochnik Development zakończył modernizację kompleksu biurowego Dzielna 60

Ochnik Development zakończył modernizację kompleksu biurowego Dzielna 60

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W warszawską mapę prestiżowych obiektów komercyjnych wpisał się właśnie kompleks biurowy Dzielna 60 oferujący biura loftowe. Położony w sercu miasta obiekt przeszedł gruntowną przebudowę i renowację.

 

Prace budowlane, które zostały niedawno zakończone, prowadzone były etapami przez okres trzech lat. W rezultacie industrialne zabudowania, najpierw fabryki tabacznej Noblesse, później Polskiego Monopolu Tytoniowego, a następnie fabryki Polfer zmieniły się w ekskluzywne biurowce. W zmodernizowanych budynkach przy Dzielnej 60 w Warszawie firma Ochnik Development, należąca do Grupy Ochnik, w której skład wchodzi również znana marka odzieżowa, ma obecnie do zaoferowana nowoczesne biura loftowe.

 

Kompleksowa rewitalizacja objęła fasady i wnętrza budynków oraz ich otoczenie. Projekt nowej aranżacji obiektu zakładał, nie tylko odnowę, ale i rozbudowę niektórych budynków. Na froncie największego biurowca, stanowiącego kurtynę zamkniętego, wewnętrznego dziedzińca, powstała trzykondygnacyjna, szklana nadbudowa. Dzięki temu powierzchnia biurowa kompleksu zwiększyła się o ponad 1.000 m kw. Po modernizacji, łącznie w pięciu budynkach, Dzielna 60 oferuje ok. 20.000 m kw. powierzchni biurowej oraz 200 miejsc parkingowych.

 

Jacek Ochnik, prezes Ochnik Development wspomina, że inwestycja była wymagająca. – Projekt był nietypowy i przyznam, że wymagał niestandardowego podejścia. Choćby dlatego, że w trakcie remontu budynków pofabrycznych naturalną rzeczą jest, że trafia się na różnego rodzaju niespodzianki, które wymagają poszukiwania nowych rozwiązań i dodatkowej pracy – mówi Jacek Ochnik, prezes Ochnik Development. – Zależało nam przede wszystkim na tym by zachować tożsamość miejsca, które związane jest ściśle z historią miasta i nadać mu własny, wyrazisty charakter. Szczególnie, że Dzielna 60 oferuje tak nietypową powierzchnię, jak biura loftowe – wyjaśnia Jacek Ochnik.

 

REKLAMA

Odnowione, industrialne budynki, które stały się teraz jedną z ozdób warszawskiego Muranowa, w atrakcyjny sposób łączą elementy historyczne z nowoczesnymi. Fasady biurowców przywodzą obraz pięknych przedwojennych kamienic, ale jednocześnie przypominają wysokiej klasy, nowoczesne biurowce m.in. ze względu na imponującej wielkości szklane tafle wkomponowane w elewacje.

 

Na zewnątrz możemy zobaczyć panoramiczną windę, przeszklone frontony z alucobondowymi konstrukcjami, czy granitową mozaikę na dziedzińcu i trakcie głównym, ale wnętrza budynków kryją wiele elementów konstrukcyjnych dawnych zabudowań fabrycznych. Począwszy od fragmentów ceglanych murów i belek, poprzez stalowe słupy i podciągi, po ażurowe konstrukcje metalowych antresoli. Wysokie, czasem prawie 5-metrowe powierzchnie biurowe z ogromnymi oknami, otwierają nowe możliwości aranżacyjne. Przy tym, Dzielna 60 może być adresem siedziby zarówno dużej, jak i mniejszej firmy. Można tu wynająć powierzchnię od 60 do 700 m kw. w granicach jednej kondygnacji.

 

Kompleks oferuje wiele udogodnień, a wśród nich m.in. Strefę Konferencyjną z salami do bezpłatnego wykorzystywania przez najemców, Strefę Relaksu z atrakcyjnymi rozwiązaniami, czy parking, kabiny prysznicowe i szatnie dla rowerzystów. Na terenie obiektu otwarta została restauracja Nasza Kuchnia, ulokowana w ciekawym wnętrzu dwupoziomowego loftu. A na zielonym dziedzińcu z miejscami do wypoczynku, gdzie znajduje się kantyna, będzie w sezonie również ogródek kawiarniany.

 

Atutem kompleksu jest jego usytuowanie w centralnym punkcie Warszawy, zapewniające dostęp do wszystkich publicznych środków transportu. Biurowce usytuowane są w zielonej części stołecznego Muranowa. Najbliższe otoczenie Dzielnej 60 daje możliwość korzystania z atrakcji i wygód miejskich. W sąsiedztwie znajdują się centra handlowe, parki, placówki handlowe i usługowe, a także przystanki komunikacji publicznej oraz stacja metra Rondo Daszyńskiego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA