DODAJ

Oddaj krew w samym sercu Warszawy Jesienna zbiórka krwi w CBF „Nowy Świat”!

Biura / Warszawa
Oddaj krew w samym
BrandLab_01
2016-09-26 11:44:31
Już w najbliższy czwartek, 29 września br., w jednym z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy, przy Rondzie de Gaulle’a w Warszawie, odbędzie się 4. edycja honorowej zbiórki krwi. W godzinach 9.00-14.00 krew będą mogli oddać zarówno pracownicy kompleksu, jak i wszyscy mieszkańcy Warszawy.

Akcja organizowana jest już po raz czwarty przez Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. i Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie (RCKiK). Na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści z RCKiK, którzy udzielą wszelkich informacji na temat Honorowego Dawstwa Krwi i pomogą przejść przez proces donacji. Każdy dawca otrzyma posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4,5 tys. kalorii (tj. 8 czekolad).

Akcje zbiórki krwi są niezwykle istotnymi przedsięwzięciami pomagającymi ratować ludzkie życie, w które powinny angażować się instytucje publiczne i prywatne w całej Polsce. Wspólnie z naszymi Partnerami: Agencją Rozwoju Przemysłu i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa organizujemy taką akcję już po raz czwarty i planujemy kolejne. Minione edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem pracowników firm zlokalizowanych w naszym kompleksie oraz mieszkańców Warszawy. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie również tym razem i wspólnie pośrednio przyczynimy się do uratowania ludzkiego życia – powiedział Jan Paweł Kamas, Wiceprezes Zarządu, Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat (kobiety do 60 roku życia), której masa ciała wynosi przynajmniej 50 kg, a oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia dawcy. Podczas jednorazowej donacji pobierana jest jedna jednostka krwi, czyli ok. 450 ml.

MIEJSCE: Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat”, ul. Nowy Świat 6/12 przy Rondzie de Gaulle’a

SALA: Wejście Główne „A”, Foyer, I piętro

Godziny poboru krwi: 9.00-14.00.

Czy wiesz, że:
  • w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 31 jednostek krwi;
  • 6 jednostek krwi potrzebne jest do operacji serca;
  • 20 jednostek krwi potrzebne jest do przeszczepu wątroby;
  • 50 jednostek krwi trafia do ofiar wypadków samochodowych;
  • jednorazowe pobranie krwi od dawcy nie zajmuje więcej niż 60 minut – od momentu rejestracji, przez badania aż do donacji.
  • Honorowym Dawcom Krwi przysługuje zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi i na czas okresowego badania lekarskiego z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Pamiętaj, oddając krew możesz uratować komuś życie!