DODAJ

[Wrocław] Amerykański DROPLR otwiera polską siedzibę

Jeden z najbardziej znanych amerykańskich start-upów Droplr zdecydował się na otwarcie swojego biura w Polsce. Firma wybrała na swoją polską siedzibę Wrocław. 

Droplr jest w absolutnym topie na światowym rynku. Droplr zajmuje się rozwiązaniami usprawniającymi komunikację wewnątrz firm poprzez narzędzia pomagające wizualnie przedstawić oczekiwania i sugestie członków zespołu, project managerów, projektantów. 

Narzędzie wymyślone i opracowane przez programistów Droplr już teraz ułatwia pracę przedstawicielom wielu profesji kreatywnych i jest bardzo popularne w USA i Europie.

Co ciekawe, pierwszym wyborem Droplr w Polsce był Kraków i to tam pierwotnie ta znana amerykańska firma planowała ulokować swoją polską siedzibę i biuro. Jednak po wizycie we Wrocławiu prezesa i wiceprezesa Droplr czyli dwóch najważniejszych osób w firmie, Droplr zdecydował się jednak na zainwestowanie w stolicy Dolnego Śląska.

Amerykanie planują w pierwszym kwartale 2017 r. zatrudnić pierwszych software developerów. Oprócz specjalistów IT będą również poszukiwać osoby na stanowiska związane z Digital Marketingiem. 

Inwestycja Droplr i wybór przez firmę Wrocławia, potwierdza silną pozycję stolicy Dolnego Śląska na mapie inwestycyjnej Polski.