DODAJ

Będzie czwarty etap osiedla Brzozowe Zacisze na Maślicach?

Mieszkania i domy / Wrocław
Wizualizacja: materiały inwestora
Orzech
2017-02-02 17:46:17
Realizowany obecnie III etap osiedla Brzozowe Zacisze na wrocławskich Maślicach, przy ulicy Maślickiej 173/175 – prawdopodobnie nie jest ostatnim. Kolejny etap osiedla miałby zostać zlokalizowany na działce przy ulicy Maślickiej 171 (DZ. O NR 23, 22/1, 22/2, AM-12, obręb Maślice). Na stronie biura architektonicznego Pietrucha & Mroziuk Projekt znajduje się koncepcja konkursowa IV etapu osiedla Brzozowe Zacisze, przygotowana dla DOM.developer Wrocław Sp. z o.o.

Projekt przygotował zespół w składzie: architekci: Krzysztof Mroziuk, Karol Pietrucha, Agnieszka Deutschmann-Mroziuk, Anna Rodzoch i Marcin Tomczak. 

Jak czytamy na stronie biura architektonicznego Pietrucha & Mroziuk Projekt  Zaprojektowana zabudowa składa się z trzech budynków mieszkalnych będących kontynuacją istniejących kierunków zabudowy, z zachowaniem głównych osi kompozycyjnych. Powstała w ten sposób wraz z istniejącymi już budynkami zabudowa kwartałowa. (...) Dojazd do osiedla przewidziany jest od strony ul. Północnej. Do obsługi komunikacyjnej terenu zaprojektowano ciąg pieszo-jezdny wijący się pomiędzy budynkami. Złamana linia drogi ma na celu uspokojenie ruchu na osiedlu. Główne ciągi piesze i jezdne podkreślono szpalerami drzew. Ze względu na obowiązującą linię zabudowy w bardzo wąskiej części działki od strony południowej zdecydowano się połączyć teren osiedla z ul. Maślicką jedynie tranzytem pieszym. (...) Na trzech kondygnacjach zaprojektowano 100 mieszkań o zróżnicowanej strukturze dopasowanej do oczekiwań Inwestora. Zachowano naturalne doświetlenie dla wszystkich mieszkań zapewniając wymagany czas nasłonecznienia w dniach równonocy na poziomie min. 3h.