DODAJ

Biurowiec w stylu loftowym stanie przy Krakowskiej. Tak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE]

Biura / Wrocław
Biurowiec w stylu loftowym
Tomasz Matejuk
2017-01-17 19:36:03
Krakowska 29 to nowy projekt biurowy, którego zakończenie planowane jest na wiosnę 2018 roku. – Łączy on loftowy, postindustrialny styl z wysokiej jakości materiałami i energooszczędnymi rozwiązaniami – zapowiada inwestor.

Biurowiec zrealizuje poznański oddział HOCHTIEF Polska na zlecenie spółki Kontor. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne AP Szczepaniak.

Jak tłumaczą projektanci, główną kompozycję elewacji, podkreślającą industrialny charakter biurowca, stanowią kontrastowe zestawienie kolorystyczne: ceglasty i szary, oraz materiałowe: cegła i aluminium – formowane na wzór stalowych elementów oraz szprosów ślusarki, a także tynk, o fakturze betonu architektonicznego.

mat. inwestora/Kontor


Obiekt będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Łączna powierzchnia wyniesie 8 222 metrów kwadratowych, w tym około 5 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

– Na parterze w budynku zaplanowano część usługową i biurową. Na kondygnacji podziemnej znajdą się 62 miejsca postojowe dla samochodów, rowerownia oraz pomieszczenia magazynowe. Powstanie też infrastruktura zewnętrzna, czyli drogi, chodniki oraz parkingi dla 39 samochodów – wyjaśnia Maria Piłat z HOCHTIEF Polska

mat. inwestora/Kontor


Z biur mieszczących się na piątym piętrze będzie możliwość wyjścia na taras, na którym znajdują się ławki, elementy małej architektury, a także zieleń.

Realizacja projektu potrwa do końca kwietnia 2018 roku.