DODAJ

Działka z XIX-wiecznym schronem na Wielkiej Wyspie sprzedana. Powstanie tam...

Wrocław
Działka z XIX-wiecznym schronem
tuWroclaw.com
2012-10-26 10:53:34

W połowie października miasto za 635 sprzedało działkę przy ulicy Dembowskiego, na której stoi XIX-wieczny schron piechoty. Teren kupił deweloper, który w tym miejscu wybuduje kameralne osiedle. Nie zamierza przy tym pozbywać się zabytkowego obiektu. - Schron na pewno zostanie, a nawet postaramy się go wyeksponować - zapewniają przedstawiciele inwestora.

Nieruchomość przy ul. Dembowskiego 41a miasto wystawiło na sprzedaż w lipcu. Cena wywoławcza za działkę zabudowaną zabytkowym XIX-wiecznym schronem i obiektami magazynowymi wynosiła 460 tys. złotych. Kilka dni temu postępowanie rozstrzygnięto. Do przetargu stanęło pięciu zainteresowanych, a ostatecznie teren za 635 tys. złotych kupiła firma I2 Development.

Udało nam się ustalić, jakie są plany dewelopera co do tego gruntu. Przedstawiciele firmy zapewniają, że nie zamierzają wyburzać schronu - budynek nie jest wpisany do gminnego rejestru zabytków, więc inwestor bez przeszkód mógłby budynek rozebrać.

- Planujemy w tym miejscu kameralną zabudowę, schron na pewno zostanie, a nawet postaramy się go wyeksponować. Powstanie kompleks mieszkalny z kilkudziesięcioma lokalami oraz prywatnym parkiem - wyjaśnia Marcin Misztal z I2 Development.Inwestor nie traci czasu i już ruszył z przygotowaniem inwestycji. Budowa powinna ruszyć w połowie 2013 roku.

- Obecnie rozpoczęliśmy procedurę konkursową na najlepszy projekt zabudowy. Prace projektowe potrwają od 4 do 6 miesięcy, w drugim kwartale przyszłego roku chcielibyśmy rozpocząć prace budowlane - dodaje Marcin Misztal.

Jeszcze w listopadzie powinniśmy zobaczyć pierwsze szkice i wizualizacje nowego osiedla na Wielkiej Wyspie.
Autor: Tomek Matejuk