DODAJ

Inwestycje rowerowe 2017 roku. Gdzie powstaną nowe trasy?

Wrocław
Inwestycje rowerowe 2017 roku.
Tomasz Matejuk
2016-12-07 15:29:32
W przyszłym roku wrocławski program rowerowy będzie opiewał na 17 mln złotych. Z tych pieniędzy urzędnicy sfinansują szereg inwestycji w infrastrukturę dla cyklistów.

Jak wylicza Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy, w 2017 roku nowe trasy powstaną na ulicy Piłsudskiego – od placu Legionów do Świdnickiej), wzdłuż ulic Dubois, Drobnera i Łokietka, a także w ciągu ulic Na Grobli - Traugutta - Pułaskiego.

Przedłużymy też już istniejącą trasę na ulicy Stawowej do ulicy Borowskiej, żeby połączyła się z powstającą obecnie drogą rowerową na ulicy Ślężnej – zapowiada Chojnacki.

UM Wrocławia

W przyszłym roku ruszy także budowa trasy rowerowej na ulicy Grabiszyńskiej, od alei Hallera do placu Legionów. W planach jest też trasa na alei Hallera (od Grabiszyńskiej do Odkrywców), ulicy Trzebnickiej (między Słowiańską a Ołbińską), Żmigrodzkiej (od mostu Trzebnickiego do al. Kasprowicza), Nowej (między Fosą Miejską a ulicą Piotra Skargi), Wyszyńskiego (w okolicy Sienkiewicza, Nowowiejskiej i Damrota), Sułowskiej (od ulicy Żmigrodzkiej do Widawy), Powstańców Śląskich (od ulicy Orlej do Krzyckiej) i Karkonoskiej (od Krzyckiej do Francuskiej).

Urzędnicy zapowiadają też budowę zjazdów z Kładki Zwierzynieckiej i dalsze wyniesienia przejazdów rowerowych.

Kolejne 200 tys. złotych miasto przeznaczy na tzw. działania miękkie, czyli promocję jazdy na rowerze i edukację w tym zakresie.

UM Wrocławia