DODAJ

Nuvalu Polska pomoże w komercjalizacji nowego biurowca Millenium Towers

Biura / Wrocław
Kompleks biurowy Millenium Towers we Wrocławiu (foto: materiały inwestora)
Orzech
2017-03-08 18:44:02
Nuvalu Polska została doradcą wyłącznym w procesie komercjalizacji Millennium Towers we Wrocławiu, kompleksu trzech biurowców, które znajdują się przy ulicy Strzegomskiej. Pomagać będzie również w komercjalizacji kolejnego, czwartego biurowca, którego budowa ma się wkrótce rozpocząć.

Pierwszy biurowiec wybudowano w 2011 roku. Budynek liczy 11 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Łączna powierzchnia budynku to 7510 mkw. Powierzchnia biurowa: 6100 mkw. Głównym najemca jest polska centrala SANTANDER Consumer Bank S.A.

Drugi biurowiec liczący 13 kondygnacji naziemnych i parter został oddany do użytku w 2009 roku. Jego powierzchnia całkowita to 9800 mkw, z czego 7800 mkw. Najemcami tego budynku są: centrala IDEA Leasing S.A., CAPGEMINI Polska Sp. z o.o. i wrocławski oddział PORR Polska S.A.

Trzeci biurowiec Millenium Towers powstał w 2013 roku. Liczy 12 kondygnacji plus parter. Łączna powierzchnia tego budynku wynosi 9800 mkw. z czego powierzchnia na wynajem to 7800 mkw. Główni najemcy to: CAPGEMINI Polska Sp. z o.o., MERCK Sp. z o.o., PFLEIDERER Group i DobreDanie.eu.

Kolejną inwestycją była budowa parkingu wielopoziomowego z 809 miejscami postojowymi.

Inwestorem całego kompleksu biurowego Millenium Towers i parkingu wielopoziomowego jest wrocławski deweloper Descont Sp. z o.o. Sp.K.

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa ostatniego budynku w tym kompleksie – czwartego, największego z biurowców. Budynek będzie liczył 13 kondygnacji plus parter. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 14 700 mkw., z czego powierzchnia najmu wyniesie 12 500 mkw. Descont planuje otwarcie tego biurowca na IV kwartał 2018 roku.

Nuvalu Polska ma wspomóc Descont szczegółową strategią komercjalizacji budynków oraz doradztwem w zakresie modernizacji części wspólnych i terenów wokół budynków. Najważniejszym elementem tej współpracy ma być komercjalizacja ostatniego planowanego do budowy biurowca, który ma być dostępny w systemie pre-lease. 

Generalnym wykonawcą wszystkich biurowców w kompleksie Millenium Towers oraz parkingu wielopoziomowego był austriacki PORR Polska (wrocławski oddział). Ostatni z biurowców prawdopodobnie również wybuduje ta wielka, międzynarodowa firma budowlana. Za projekt architektoniczny wszystkich budynków Millenium Towers odpowiada znany wrocławski architekt Wojciech Jarząbek, właściciel Studia A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy sp. z o.o.http://www.descont.pl