DODAJ

Poprawią oznakowanie na AOW. Ma być łatwiej trafić na autostradę

Drogi i mosty / Wrocław
Poprawią oznakowanie na AOW.
tuWroclaw.com
2012-04-12 15:45:13

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie ogłosiła przetarg na uzupełnienie oznakowania na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, a także na A 4 w okolicach węzła bielańskiego. Ma to ułatwić kierowcom trafienie z AOW na A4 i na odwrót. Nowe oznaczenia pojawią się do końca maja.

Na błędne oznakowanie AOW kierowcy narzekają od momentu, gdy została ona otworzona. Teraz ma to się zmienić. Przynajmniej częściowo.

W ogłoszonym przez GDDKiA przetargu wyszczególniono, jakie dokładnie drogowskazy mają się pojawić.

Na skrzyżowaniu drogi DK-8 z łącznikiem w Magnicach na trzech wlotach skrzyżowania pojawią się tablice kierujące na autostradę A4.

Na połączeniu A4 z węzłem ''Wrocław Południe'' pojawią się tablice kierujące na A8 do Wrocławia na dojeździe od węzła Wrocław Południe od strony Kobierzyc, a także drogowskazy kierujące do Wrocławia, Warszawy, Poznania, Portu Lotniczego i Kudowy Słone na rozjazdach łącznic jadąc z A4 od strony Legnicy i Katowic.


Postawione zostaną też nowe tablice informujące o dojeździe do autostrady A4 na węzłach Kobierzyce, Wrocław Zachód i Wrocław Lotnisko:

- na połączeniu węzła ''Kobierzyce'' z drogą krajową DK-35 na rondzie oraz na rozjeździe łącznic węzła pojawią się drogowskazy kierujące do autostrady A4 i Portu Lotniczego we Wrocławiu;

- przy połączeniu węzła ''Wrocław Zachód'' z drogą wojewódzką DW-347 na wlotach ronda oraz na rozjeździe łącznic węzła pojawią się tablice kierujące na autostradę A4;

- na węźle ''Wrocław Lotnisko'' przy połączeniu z ul. Graniczną też pojawią się drogowskazy kierujące na A4.

Natomiast jadąc od strony Opola autostradą A4 kierowcy na węźle ''Bielany Wrocławskie'' będą informowani o dojeździe do autostrady A8 do Wrocławia, Warszawy i Portu Lotniczego.

Zwycięzca przetargu będzie musiał wprowadzić nowe oznakowanie do końca maja.
Autor: Tomek Matejuk