DODAJ

SEGRO wybuduje kolejny etap swojego centrum logistyczo-produkcyjnego na Psim Polu

Logistyka / Wrocław
Docelowy wygląd Segro Industrial Park Wrocław po rozbudowie (wizualizacja:  materiały inwestora)
Orzech
2016-12-07 17:34:30
SEGRO Poland złozyło wniosek o pozwolenie na rozbudowę Segro Industrial Park Wrocław przy ulicy Bierutowskiej 81 na wrocławskim Psim Polu o kolejną halę magazynową. Nowy obiekt będzie miał kubaturę 175 970 m3. Projekt architektoniczny wykonał architekt Grzegorz Wojewódka z Architektonicznego Studia Projektowego "Kwadrat".

Segro Industrial Park Wrocław to pierwsza dolnośląska inwestycja Segro. Park położony jest w północno-wschodniej części miasta, w bliskiej odległości od jego centrum (12 km). To projekt realizowany na zasadzie partnerstwa biznesowego w formie spółki joint venture Segro z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A. należącym do Grupy PHN  inwestora i zarządzającego na rynku nieruchomości komercyjnych. Obiekt docelowo dostarczy na rynek 40 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Głównym najemcą I etapu tego parku  hali o powierzchni najmu 19 000 mkw. jest firma kurierska DPD Polska, która posiada na terenie parku terminal dystrybucyjny typu cross-dock o powierzchni 7 000 mkw.

SEGRO Poland rozważa również w przyszłości nowe inwestycje we Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej.