DODAJ

Stadion Miejski od dzisiaj neleży do UEFA

Sport i rekreacja / Wrocław
Stadion Miejski od dzisiaj
tuWroclaw.com
2012-05-11 14:34:30

UEFA przejęła dzisiaj Stadion Miejski we Wrocławiu. To oznacza początek ostatniego etapu przygotowań areny do piłkarskich mistrzostw Europy.

UEFA dotrzymała terminu i 11 maja przejęła wrocławski Stadion Miejski. Co to oznacza? - Mówiąc krótko od dzisiaj UEFA decyduje o wszystkim, co się dzieje na stadionie - odpowiada Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012. - W tej chwili jest stu pracowników biurowych i jeszcze większa liczba pracowników technicznych. Od dzisiaj na stadion mogą się dostać tylko ludzie, którzy posiadają akredytację UEFA. Aby mistrzostwo mogły zostać rozegrane na naszym stadionie, musi on zostać jeszcze odpowiednio przygotowany.


Chodzi między innymi o przygotowanie centrum medialnego oraz centrum dla kibiców VIP, ale na przykład też odpowiednie udekorowanie stadionu. UEFA dba o najdrobniejszy szczegół. Nawet o taki drobiazg jak kwiaty, które mają stać w danym miejscu i nigdzie indziej.


 


- Ponieważ my znamy najlepiej stadion, cały czas pomagamy ludziom UEFA i służymy informacjami. W tej chwili pracuje na obiekcie setki ludzi i pewnie będzie tak do samych mistrzostw. Stadion ma wyglądać i funkcjonować tak, jak sobie tego życzy UEFA - kończy Malara. Przypomnijmy, że pierwszy mecz na Euro na wrocławskim obiekcie zostanie rozegrany 8 czerwca. Wówczas na boisko wybiegną reprezentacje Czech i Rosji.
Autor: Mariusz Wiśniewski