DODAJ

Szwedzka firma IT inwestuje we Wrocławiu. Zatrudni setkę inżynierów

Wrocław
Biuro Sigma AB w Göteborgu
Tomasz Matejuk
2017-03-30 15:04:31
Sigma IT Consulting, specjalizująca się w tworzeniu cyfrowych rozwiązań, otworzyła nowe biuro we Wrocławiu. Firma planuje stabilny wzrost w stolicy Dolnego Śląska, chcąc zatrudnić do 100 inżynierów do końca 2018 roku. 

Sigma IT Consulting świadczy usługi w zakresie telekomunikacji, motoryzacji, obronności, energii i opieki zdrowotnej oraz sektora publicznego. Współpracuje z takimi firmami jak Volvo Group, Ericsson czy Telia.

Nowa jednostka we Wrocławiu ma realizować zadania związane z rozwojem oprogramowania i usług informatycznych dla obecnych, a także nowych klientów w Szwecji, Polsce i innych krajach.

 Wrocław jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych miast dla biznesu IT i to nie tylko w skali Polski, ale i Europy. Nie jesteśmy już lokalizacją wyróżniającą się niskimi kosztami pracy, ale wysoką jakością. Tę jakość budują tysiące studentów i absolwentów kierunków informatycznych, setki firm z branży IT, które już działają w mieście oraz atrakcyjność Wrocławia, która przyciąga tu nowych mieszkańców i przedsiębiorców. Sprawia to, że firmy takie jak Sigma Consulting wybierają nasze miasto nie dlatego, aby obniżać koszty, a dlatego że ich biznes się rozwija i to właśnie Wrocław może zapewnić zasoby, które zabezpieczą ten rozwój, najlepsi przyciągają najlepszych – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

mat. prasowe


Lars Kry, dyrektor generalny Sigma IT Consulting AB podkreśla, że otwarcie biura w Polsce jest okazją do rozszerzenia kompetencji i bazy klientów

 Dzięki tej nowej jednostce we Wrocławiu możemy myśleć o nowych wyzwaniach z korzyścią dla całej grupy Sigma – dodaje Lars Kry.

Maciej Reutt, mianowany dyrektorem nowego oddziału Sigma ITC, mówi, że Wrocław jest niesamowitym miastem, trochę na wzór amerykańskiej Doliny Krzemowej

– Mamy u nas międzynarodowe firmy HiTech w przemyśle telekomunikacyjnym, motoryzacyjnym i innych branżach, a także wiodące uniwersytety w wielu dziedzinach technologicznych, co jest powodem, dzięki któremu można spotkać tak wielu utalentowanych inżynierów oprogramowania we Wrocławiu. Uważamy, że połączenie szwedzkiej kultury biznesowej i wartości polskich inżynierów stworzy świetną bazę pod budowę polskiej jednostki Sigma ITC we Wrocławiu – zaznacza Reutt.

Sigma IT Consulting jest największym członkiem grupy Sigma AB, szwedzkiej grupy konsultingowej, która zapewnia swoim klientom rozwiązania IT i programistyczne, a także doradztwo w dziedzinie biznesu i strategii w 11 krajach, w których pracuje ponad 3100 pracowników.

Źródło: materiały prasowe