DODAJ

Tramwaje w końcu wracają na Sępolno, będą kary za opóźnienia

Wrocław
Tramwaje w końcu wracają
tuWroclaw.com
2012-02-20 11:51:26
Od środy komunikacja tramwajowa znów ma kursować do pętli Sępolno. Na ul. Mickiewicza w końcu zakończył się remont torowiska i udało się usunąć usterki z wadliwie zamontowanej trakcji.

- Pomyślnie zakończył się odbiór techniczny robót sieciowych i próbny przejazd tramwaju w ul. Mickiewicza, torowisko jest gotowe do wznowienia ruchu tramwajowego - zapewnia Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

To oznacza, że zgodnie z ustaleniami Wydziału Transportu w urzędzie miejskim regularna komunikacja tramwajowa do pętli Sępolno powróci z dniem 22 lutego, czyli we środę. Linia o numerach 9 i 17 znów pojadą do pętli Sępolno, zamiast jedynie do pętli przy Stadionie Olimpijskim a z odcinka ulicy Mickiewicza zniknie kursujący tu w zastępstwie autobus linii 709.

To dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji zbiorowej poruszających się w tym rejonie miasta. Datę otwarcia torowiska wzdłuż ulicy Mickiewicza, pomiędzy al. Paderewskiego a pętlą Sępolno, przekładano bowiem już dwukrotnie.

Przypomnijmy. Tramwaje nie pojechały tu ani w połowie stycznia, ani w ostatni weekend stycznia. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta komunikował wtedy, że prace związane z przewieszaniem odciągów trakcji tramwajowej zostały zakończone, ale konieczne będzie zamontowanie dodatkowych tyczek poprzecznych, które wspomogą odciągi w ustabilizowaniu wysięgników o długości 7 metrów.

Urzędnicy zapewniali, że konsekwencje finansowe w postaci kar pieniężnych za opóźnienie w oddaniu do użytku torowiska będą wyciągane po uruchomieniu tramwaju.


Autor: jg