DODAJ

Unijne dofinansowanie dla Hamilton Sundstrand na budowę hali produkcyjnej

Wrocław
Unijne dofinansowanie dla Hamilton
PolishProperty.eu
2012-08-16 14:29:06
Firma HS Wrocław, która jest częścią korporacji Hamilton Sundstrand, dostała unijne dofinansowanie na budowę hali produkcyjnej, w której będą powstawały podzespoły dla przemysłu lotniczego. 

W kwietniu tego roku zarząd firmy podpisał umowę o dofinansowanie projektu o nazwie „Budowa innowacyjnego zakładu produkcji znacząco ulepszonych podzespołów dla przemysłu lotniczego”. Dofinansowanie zostało pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Celem inwestycji jest budowa zaawansowanego technologicznie zakładu produkcji komponentów lotniczych. 

Działalność HS Wrocław rozpoczęła się 30 grudnia 2010 roku, kiedy Hamilton Sundstrand kupiło 100 procent udziałów PZL-Wrocław od Agencji Rozwoju Przemysłu. Firma zajmuje się produkcją układów paliwowo-regulacyjnych oraz różnego rodzaju elementów służących do budowy systemów hydraulicznych wykorzystywanych do kontroli lotu w samolotach i śmigłowcach.

Inwestor planuje utworzyć we Wrocławiu Centrum Badawczo Rozojowe, w którym będą testowane i produkowane podzespoły paliwowe i hydrauliczne do różnych modeli samolotów. Siedziba firmy znajduje się  przy ulicy Bierutowsiej na Psim Polu. Obecnie w firmie pracuje ponad 500 osób, a po budowie nowej hali dodatkowo zostanie utworzonych 300 nowych miejsc pracy.

PolishProperty.eu