DODAJ

Wrocław doceniony przez liderów usług biznesowych

Wrocław
Wrocław doceniony przez liderów
tuWroclaw.com
2012-09-13 18:01:24

Stolica Dolnego Ślaska zdobyła nagrodę ABSL Excellence Award, przyznawaną przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych. W ten sposób ABSL doceniło świetne wyniki Wrocławia w przyciąganiu inwestorów i współpracy z zagranicznymi firmami. Wśród wyróżnionych znalazł się też m.in. wicepremier Waldemar Pawlak.

ABSL to ta organizacja, która co roku wydaje raporty poświęcone sektorowi nowoczesnych usług biznesowych. Przypomnijmy, że z zgodnie z ostatnim z nich Wrocław wyrasta na polskiego lidera tego sektora. Mamy najszybsze tempo wzrostu zatrudnienia, najwięcej centrów badawczo-rozwojowych i świetną opinię inwestorów o współpracy z miastem.

Teraz te osiągnięcia znalazły odzwierciedlenie w przyznawanych po raz pierwszy nagrodach ABSL Excellence Award, które rozdano podczas dwudniowej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Sopocie. Stolica Dolnego Śląska otrzymała wyróżnienie za doskonałe wyniki w przyciąganiu nowych inwestorów oraz we współpracy z inwestorami obecnymi już w mieście.- Wrocław od lat przyciąga z sukcesami dziesiątki inwestorów z najwyższej półki rywalizując z innymi miastami w wyścigu o duże projekty. Jednym z kluczowym czynników przekonujących zarządy spółek do ulokowania swojej działalności w nowym miejscu są referencje od firm działających na lokalnym rynku. Stąd położyliśmy duży nacisk na wielopłaszczyznowe wsparcie wrocławskiego biznesu w ramach tzw. post investment care. Cieszymy się z docenienia starań Wrocławia i przyznania tej nagrody. Gratulujemy ABSL tak dynamicznego rozwoju – komentuje Ewa Kaucz z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Nagrody ABSL są wręczane w uznaniu zasług dla wspierania sektora SSC/BPO oraz wyznaczania wysokich standardów współpracy pomiędzy lokalnymi władzami i biznesem. Oprócz Wrocławia nagrody otrzymali też m.in. Wicepremier Waldemar Pawlak.
Autor: tm