Wrocław najlepszym miastem do pracy w Polsce

Wrocław najlepszym miastem do pracy w Polsce

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Tak twierdzą wysokiej klasy specjaliści i menedżerowie - ponad połowa z nich wskazała Wrocław jako najatrakcyjniejsze miejsce do podjęcia pracy.

Przyjmując ofertę z naszego miasta, zgodziliby się nawet na nieco niższe wynagrodzenie niż w innych lokalizacjach. Stolica Dolnego Śląska w rankingu najlepszych miast do pracy wyprzeda inne polskie metropolie, m.in. Kraków i Warszawę.

 

Antal International opublikował właśnie wyniki cyklicznego badania ''Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy''. Ankieterzy przepytali 1,5 tys. specjalistów i menedżerów pod kątem ich skłonności do zmiany miejsca pracy i najbardziej pożądanych lokalizacji.

75% respondentów przyznało, że dla atrakcyjnej oferty pracy zdecydowałoby się na relokację. Dla co drugiego zapytanego (48%) nie miałoby przy tym znaczenia czy relokacja dotyczyłaby Polski, czy zagranicy. 19% zmieniłoby miejsce zamieszkania, ale tylko w granicach Polski, a 8% tylko za granicę.

Specjaliści i menedżerowie odpowiedzieli również, w których miastach najchętniej by zamieszkali w takiej sytuacji. Tu na czoło wysuwa się Wrocław, który byłby atrakcyjny pod kątem relokacji dla co drugiego respondenta (52,5%). Na drugim miejscu plasuje się Kraków (45,2%), a na trzecim - Warszawa (43%). Wysokie miejsca w rankingu zajmują również Gdańsk (39,1%) i Poznań (36,8%).

REKLAMA

 

- Zauważamy, że praca we Wrocławiu jest dodatkowym atutem dla naszych kandydatów - niejednokrotnie są w stanie przystać na nawet nieco niższe wynagrodzenie pracując tutaj, niż na wyższe w mniej atrakcyjnym położeniu geograficznym - komentuje Monika Predkiel, koordynator wrocławskiego biura Antal International.

Wrocław szczególnie upodobali sobie pracownicy takich branż jak administracja (46%), zarządzanie zasobami ludzkimi (49%) i prawo (44%).

W badaniu, oprócz skłonności do relokacji, sprawdzono również, co w głównej mierze decyduje o przyjęciu konkretnej oferty pracy. Największy odsetek specjalistów i menedżerów za najważniejsze czynniki uznaje większe wynagrodzenie (71,4%), odpowiadający badanym styl zarządzania i kultura organizacyjna (40,1%) oraz wyższy stopień odpowiedzialności i decyzyjności na proponowanym stanowisku (32%).

- Wyższe wynagrodzenie wciąż jest podstawową przyczyną przyjęcia innej oferty pracy. Jednak coraz częściej znaczącą rolę gra odpowiadający styl zarządzania i kultura organizacyjna czy dobra opinia o pracodawcy na rynku - tłumaczy Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Dla większości respondentów (65,3%) zła opinia o pracodawcy jest najważniejszym czynnikiem, dla którego zadecydowaliby się na odrzucenie oferty pracy.

Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA