DODAJ

XX edycja Dni Otwartych Drzwi w KOGENERACJI S.A.

Przemysł / Wrocław
Kiedy: 17.09.2016

Jak powstaje ciepło sieciowe i energia elektryczna dla Wrocławia, czym jest instalacja do odsiarczania i odazotowania spalin – te i inne tajemnice zostaną odkryte przed wrocławianami podczas Dni Otwartych Drzwi, organizowanych już po raz dwudziesty przez KOGENERACJĘ S.A., należącą do Grupy EDF. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

Wrocławska elektrociepłownia raz w roku otwiera szeroko swoje drzwi, by każdy mógł zobaczyć, jak funkcjonuje energetyczne serce miasta. To jedyna szansa, by wspólnie z przewodnikiem zwiedzić miejsce, które zapewnia mieszkańcom Wrocławia ciepło w domach. – Za nami pierwszy sezon funkcjonowania instalacji odsiarczania i odazotowania spalin, dzięki którym wrocławianie mogą oddychać czystszym powietrzem. Podczas tegorocznej edycji Dni Otwartych Drzwi będziemy mówić o przyjaznej dla środowiska produkcji ciepła i energii elektrycznej w naszej elektrociepłowni – mówi Anna Kierzkowska-Wincek z KOGENERACJI.

 

Podczas dwudziestej, jubileuszowej edycji Dni Otwartych Drzwi odwiedzający będą mieli okazję nie tylko poznać tajniki elektrociepłowni, ale również zobaczyć pokazy fizyczno-chemiczne oraz zwiedzić wystawę eksponatów z wrocławskiego Humanitarium. W programie znalazło się także wiele atrakcji dla najmłodszych: konkursy i warsztaty plastyczne oraz kącik ekologiczny. Cennej wiedzy dostarczy również stoisko informacyjne na temat uciepłownienia kamienic oraz usług energetycznych oferowanych przez KOGENERACJĘ S.A.

Podczas dotychczasowych dziewiętnastu edycji Dni Otwartych Drzwi KOGENERACJĘ  odwiedziło niemal 30 tys. osób.

17 września (sobota) zakład otwarty będzie dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i gości.Zwiedzających zapraszamy w godz. 10:00 - 14:00 do Elektrociepłowni Wrocław przy ul. Łowieckiej 24.

http://www.kogeneracja.com.pl/index.php/kogeneracja/Biuro-prasowe/Informacje/16-17-wrzesnia-jubileuszowa-edycja-Dni-Otwartych-Drzwi-w-KOGENERACJI-S.A 

https://www.youtube.com/watch?v=VF3LKxPKgCs