Resolution Property: marki LPP & Inditex kluczowymi najemcami nowej części Galerii Pomorskiej

Resolution Property: marki LPP & Inditex kluczowymi najemcami nowej części Galerii Pomorskiej

Bydgoszcz
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Rozbudowana Galeria Pomorska będzie miała 40 000 m2 powierzchni najmu, 140 sklepów i ponad 1 400 miejsc parkingowych. W trakcie budowy nowej części Galerii i po jej otwarciu zatrudnienie znajdzie około 500 osób. Niebawem rozpocznie się wstępny etap budowy.

 

Wiodące marki Grupy Inditex – Bershka i Stradivarius oraz marki Grupy LPP – Reserved, Cropp, Sinsay, House oraz Home&You podpisały umowy najmu powierzchni w nowej części Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy. Na mocy umów przedwstępnych Grupy Inditex i LPP zajęły w przybliżeniu 40% powierzchni najmu w nowej części Galerii dając tym samym zielone światło właścicielowi obiektu – firmie Resolution Property do rozpoczęcia wstępnego etapu budowy, który ma ruszyć w maju.

 

“Transformacja Galerii Pomorskiej w nowoczesne i tętniące życiem centrum handlowe rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy podjęliśmy prace związane z modernizacją pasaży, części restauracyjnej oraz zaprosiliśmy do naszej Galerii nowych wiodących najemców z multipleksem sieci Helios na czele. Rozbudowa Galerii Pomorskiej to kolejny etap tego procesu. Wartość inwestycji kształtuje się na poziomie 110 mln zł, jest to zatem znaczące zobowiązanie dlatego bardzo się cieszymy, że znane marki Inditex i LPP staną się wiodącymi najemcami nowej części naszej Galerii” – mówi Shane Scott, Partner w Resolution Property.

 

REKLAMA

Rozbudowa Galerii Pomorskiej będzie realizowana w fazach. Wstępny etap budowy, który obejmuje stworzenie nowego parkingu na 160 miejsc parkingowych, rozpocznie się już w przyszłym miesiącu a jego zakończenie planowane jest na wrzesień br. Pierwsza faza rozbudowy – budowa wielopoziomowego parkingu na 900 miejsc parkingowych, będzie trwała od końca 2013 roku do wiosny 2014 roku. Ostateczna i jednocześnie właściwa faza rozbudowy obejmująca stworzenie nowej, jednopoziomowej części handlowej Galerii Pomorskiej ma rozpocząć się w momencie ukończenia prac związanych z konstrukcją wielopoziomowego parkingu i zakończyć się wiosną 2015 roku. Z ostatnią fazą zbiegną się dalsze prace związane z modernizacją istniejącej części Galerii.

 

W przybliżeniu 70% powierzchni handlowej w nowej części Galerii Pomorskiej będzie przeznaczone pod salony odzieżowe, obuwnicze i drogerie, natomiast pozostałe 30% zajmą usługi, rozrywka oraz najemcy oferujący inny asortyment. Poza nowymi najemcami w Galerii Pomorskiej, których sklepy zajmą następujące powierzchnie: Bershka – 650 m2, Stradivarius – 400 m2, House – 400 m2, Sinsay – 330m2, Home&You – 300 m2, w nowej części otworzą się również salony marek już obecnych w Galerii, które planują przeniesienie: Reserved – 1500 m2 oraz Cropp – 400 m2.

 

“Po podpisaniu umów z Grupami Inditex i LPP obecnie finalizujemy rozmowy z innymi wiodącymi markami zarówno polskimi, jak i międzynarodowymi, które są zainteresowane obecnością w rozbudowanej Galerii Pomorskiej” – podsumował Shane Scott.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA