REKLAMA

Grunt S.C.

Inwestycje Grunt S.C.

Artykuły o Grunt S.C.

Firma C&C Partners zakupiła grunt inwestycyjny w Wielkopolsce pod inwestycję przemysłową
Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.
Polska: II kw. 2022 r. na rynku gruntów inwestycyjnych pod znakiem współpracy
Pomimo dobrego początku roku na rynku gruntów inwestycyjnych, zawirowania polityczne, ekonomiczne i gospodarcze, z którymi mamy do czynienia na przestrzeni ostatnich miesięcy, nie pozostają bez wpływu na aktywność inwestorów. Chwilowe wstrzymanie procesów, na podobnym poziomie jak w przypadku marca i kwietnia 2020 r., kiedy to pandemia dotarła do Polski, nie oznacza jednak całkowitego zastoju. Inwestorzy i deweloperzy, szukając najlepszych rozwiązań na realizację inwestycji w obecnym czasie, coraz częściej decydują się na sprzedaż pośrednią i podejmują współpracę w formule joint venture.
We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, duże prywatne przedszkole ze żłobkiem [WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, prywatne przedszkole ze żłobkiem. Tym razem w zachodniej części Wrocławia, na Stabłowicach. Inwestycja ta jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców tej części miasta. Stabłowice od kilku lat przeżywają szybki rozwój, powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych.
Dolny Śląsk: Pod Legnicą powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
20 maja hiszpański koncern Q-Energy przejął od podlegnickiej gminy Miłkowice w 29-letnią dzierżawę ponad 200 hektarów dawnych pól irygacyjnych. Planuje na tym wielkim terenie budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Prawne przygotowanie inwestycji zajęło trzy lata.
Ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie zdecydował się na kolejną inwestycję w województwie kujawsko-pomorskim. Tym razem zainwestuje w Grudziądzu. Deweloper wybuduje w tym mieście Panattoni Park Grudziądz o powierzchni najmu wynoszącej 69 148 mkw.
Siedziba znanego polskiego dewelopera w Warszawie została wystawiona na licytację komorniczą
Na sprzedaż wystawiona została siedziba znanego, polskiego dewelopera. Komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi-Północ w Warszawie Dawid Paleczny wystawił na sprzedaż grunt zabudowany o powierzchni 2 750 mkw.
Będzie kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy
Zapowiada się kolejna wielka inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Tuż pod Wrocławiem zainwestuje firma P3 Logistic Parks, należąca w 100% do singapurskiego państwowego funduszu majątkowego GIC. Dzięki inwestycji bezpośrednio i pośrednio (w tzw. "otoczeniu biznesowym") powstanie docelowo kilka tysięcy nowych miejsc pracy.
Poczta Polska sprzedaje atrakcyjną nieruchomość pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną na warszawskiej Woli
Aż 2,4 hektara gruntu blisko ścisłego centrum stolicy może trafić do nowego właściciela. Poczta Polska już 24 czerwca wystawia na licytację działkę, na której znajdowało się wcześniej centrum logistyczne narodowego operatora zlokalizowane przy ul. Sowińskiego 28 na warszawskiej Woli. Przyszły nabywca będzie mógł wykorzystać grunt m.in. pod zabudowę mieszkaniową.
Miasto planuje sprzedaż kolejnego terenu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną na Maślicach
Miasto szykuje się do sprzedaży następnego dużego terenu na jednym z najszybciej rozbudowujących się osiedli we Wrocławiu – na Maślicach. Zamierza sprzedać spory, niezabudowany teren złożony z mniejszych działek.
Popyt na powierzchnie magazynowo-przemysłowe w regionie górnośląskim wciąż rośnie
Aktualnie na Górnym Śląsku nadal mamy bardzo duże zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową dostępną "od zaraz", szczególnie ze strony firm e-commerce, oraz rekordowy popyt zgłaszany przez najemców magazynowych z wielu segmentów rynku, co pozwala przypuszczać, że w krótkiej perspektywie zmaleje ilość pustostanów.
REKLAMA