DODAJ

Autostrada A1 Pyrzowice-Gorzyczki

Autostrada A1 została na terenie województwa śląskiego podzielona na dwa długie odcinki realizacyjne: od granicy województwa łódzkiego poprzez zachodnią obwodnicę Częstochowy do Pyrzowic i od Pyrzowic poprzez Bytom, Zabrze oraz Gliwice do południowej granicy państwa w Gorzyczkach. Odcinek od granicy województw do Pyrzowic miał być realizowany w systemie PPP, a odcinek Pyrzowice-Gorzyczki w systemie tradycyjnym, przy finansowaniu z budżetu. Podzielono go na 7 odcinków, spośród których każdy stanowi oddzielne zadanie inwestycyjne (od północy: Pyrzowice-Piekary [z węzłem], Piekary [bez węzła] - Maciejów [bez węzła], Maciejów [z węzłem] - Sośnica [bez węzła], węzeł Sośnica, Sośnica [bez węzła] - Bełk [z węzłem], Bełk [bez węzła] - Świerklany [z węzłem], Świerklany [bez węzła] - granica państwa [Gorzyczki]). Dotychczas zrealizowano jedno zadanie: odcinek Sośnica - Bełk, zaś dobiega końca realizacja drugiego: węzła Sośnica. Pozostałe zadania (za wyjątkiem odcinka tuż przy granicy państwa) są na etapie realizacji. GDDKiA spodziewa się ukończenia całego odcinka Pyrzowice - granica państwa przed Euro 2012.
Szczegóły - Autostrada A1 Pyrzowice-Gorzyczki
inwestorGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
wykonawcaBudimex S.A. Strabag Sp. z o.o. J&P Avax Dragados Polimex-Mostostal S.A.
realizacja inwestycjiII kw. 2014
GuiltyOps 06.07.2019, godz. 17:57
fajnie sie zapowiada
odpowiedz
Kajtman 23.04.2015, godz. 14:40
Autostrada A1 "AmberOne" ma mieć w wakacje o około 20-30 proc. większą przepustowość. W Punktach Poboru Opłat w Nowej Wsi oraz w Rusocinie są dobudowywane bramki; w okresie wzmożonego ruchu będzie wprowadzany też bezdotykowy system wydawania biletów.

Anna Kordecka, rzecznik prasowy firmy Gdańsk Transport Company (GTC), która zarządza pomorskim odcinkiem autostrady A1 z Gdańska do Torunia poinformowała PAP, że z powodu rosnącego natężenia ruchu zdecydowano o przebudowie Punktów Poboru Opłat w Nowej Wsi oraz w Rusocinie, co ma się przyczynić do zwiększenia ich przepustowości.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 04.03.2014, godz. 17:20
Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął nowy plan budowy dróg. - Właśnie otrzymaliśmy zgodę na budowę autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy - mówi Adam Zdziebło, wiceminister infrastruktury i rozwoju

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72 ... #LokKatTxt
odpowiedz
Krypton 24.09.2013, godz. 14:36
Budowę ostatniego odcinka autostrady A1 do granicy z Czechami dokończy Intercor z Zawiercia, czyli ta sama firma, która naprawia już słynny most w Mszanie. Prace będą kosztowały prawie 50 mln zł, prawie dwa razy więcej, niż zamierzała na nie przeznaczyć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 24.08.2013, godz. 14:09
Termin zakończenia programu naprawczego mostu w Mszanie na autostradzie A1 został przedłużony do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Jak przekonują drogowcy, nie wypłynie to na termin otwarcia drogi, która zgodnie z deklaracjami ma być przejezdna w połowie 2014 roku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 26.06.2013, godz. 16:21
W środę GDDKiA podpisała umowę na naprawę mostu w Mszanie. Budowę dokończy Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR w Zawierciu. Drogowcy wciąż jeszcze nie znaleźli firmy, która dokończy budowę samej drogi.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 04.06.2012, godz. 16:32
Konstrukcja mostu powstającego na odcinku A1 Świerklany-Gorzyczki musi zostać wzmocniona - zdecydował śląski inspektor nadzoru budowlanego. Aby wykonać te prace, trzeba zmienić projekty wykonawcze obiektu. Całość robót ma być wykonana do końca sierpnia 2013 r.

Do tej pory budowa mostu była wstrzymana ze względu na stwierdzoną tam awarię. Ostatnio śląski inspektor podjął decyzję w sprawie przyszłości obiektu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję