DODAJ

Autostrada A1 Pyrzowice-Gorzyczki

Autostrada A1 Pyrzowice-Gorzyczki 443639
Autostrada A1 została na terenie województwa śląskiego podzielona na dwa długie odcinki realizacyjne: od granicy województwa łódzkiego poprzez zachodnią obwodnicę Częstochowy do Pyrzowic i od Pyrzowic poprzez Bytom, Zabrze oraz Gliwice do południowej granicy państwa w Gorzyczkach. Odcinek od granicy województw do Pyrzowic miał być realizowany w systemie PPP, a odcinek Pyrzowice-Gorzyczki w systemie tradycyjnym, przy finansowaniu z budżetu. Podzielono go na 7 odcinków, spośród których każdy stanowi oddzielne zadanie inwestycyjne (od północy: Pyrzowice-Piekary [z węzłem], Piekary [bez węzła] - Maciejów [bez węzła], Maciejów [z węzłem] - Sośnica [bez węzła], węzeł Sośnica, Sośnica [bez węzła] - Bełk [z węzłem], Bełk [bez węzła] - Świerklany [z węzłem], Świerklany [bez węzła] - granica państwa [Gorzyczki]). Dotychczas zrealizowano jedno zadanie: odcinek Sośnica - Bełk, zaś dobiega końca realizacja drugiego: węzła Sośnica. Pozostałe zadania (za wyjątkiem odcinka tuż przy granicy państwa) są na etapie realizacji. GDDKiA spodziewa się ukończenia całego odcinka Pyrzowice - granica państwa przed Euro 2012.
Szczegóły - Autostrada A1 Pyrzowice-Gorzyczki
inwestorGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
wykonawcaBudimex S.A. Strabag Sp. z o.o. J&P Avax Dragados Polimex-Mostostal S.A.
realizacja inwestycjiII kw. 2014
Damian Daraż 13.09.2019, godz. 20:10
Autostrada A1 Pyrzowice-Gorzyczki 443639
odpowiedz
GuiltyOps 06.07.2019, godz. 17:57
fajnie sie zapowiada
odpowiedz
Kajtman 23.04.2015, godz. 14:40
Autostrada A1 "AmberOne" ma mieć w wakacje o około 20-30 proc. większą przepustowość. W Punktach Poboru Opłat w Nowej Wsi oraz w Rusocinie są dobudowywane bramki; w okresie wzmożonego ruchu będzie wprowadzany też bezdotykowy system wydawania biletów.

Anna Kordecka, rzecznik prasowy firmy Gdańsk Transport Company (GTC), która zarządza pomorskim odcinkiem autostrady A1 z Gdańska do Torunia poinformowała PAP, że z powodu rosnącego natężenia ruchu zdecydowano o przebudowie Punktów Poboru Opłat w Nowej Wsi oraz w Rusocinie, co ma się przyczynić do zwiększenia ich przepustowości.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 04.03.2014, godz. 17:20
Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął nowy plan budowy dróg. - Właśnie otrzymaliśmy zgodę na budowę autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy - mówi Adam Zdziebło, wiceminister infrastruktury i rozwoju

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72 ... #LokKatTxt
odpowiedz
Krypton 24.09.2013, godz. 14:36
Budowę ostatniego odcinka autostrady A1 do granicy z Czechami dokończy Intercor z Zawiercia, czyli ta sama firma, która naprawia już słynny most w Mszanie. Prace będą kosztowały prawie 50 mln zł, prawie dwa razy więcej, niż zamierzała na nie przeznaczyć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 24.08.2013, godz. 14:09
Termin zakończenia programu naprawczego mostu w Mszanie na autostradzie A1 został przedłużony do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Jak przekonują drogowcy, nie wypłynie to na termin otwarcia drogi, która zgodnie z deklaracjami ma być przejezdna w połowie 2014 roku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 26.06.2013, godz. 16:21
W środę GDDKiA podpisała umowę na naprawę mostu w Mszanie. Budowę dokończy Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR w Zawierciu. Drogowcy wciąż jeszcze nie znaleźli firmy, która dokończy budowę samej drogi.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję