DODAJ

Autostrada A4 Zgorzelec - Krzyżowa

Przedsięwzięcie obejmuje budowę autostrady A-4 na odcinku Zgorzelec (granica polsko-niemiecka) - Krzyżowa (punkt połączenia z autostrada A-18) o długości 51,3 km, znajdującego sie w południowo – zachodniej Polsce. Autostrada A-4 jest częścią Europejskiego Korytarza Transportowego Nr III, przebiegającego w kierunku wschód – zachód od granicy niemieckiej przez uprzemysłowiona część Polski. Jest również częścią europejskiej trasy E40: Ostenda (Bruksela) – Aachen – Kolonia – Erfurt – Wrocław – Katowice – Kraków – Kijów.

Koszt projektu: 317 567 000 €

Koszty kwalifikowane: 307 367 000 €

Udział Funduszu Spójności: 82% kosztów kwalifikowanych (252 040 940 €)
Szczegóły - Autostrada A4 Zgorzelec - Krzyżowa
inwestorGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
wykonawcaDTP Terrasement S.A.
Kajtman 09.06.2017, godz. 14:45
Nowy artykuł dotyczący Autostrada A4 Zgorzelec - Krzyżowa [małopolskie] A4 Katowice-Kraków – węzeł Rudno
odpowiedz
Kajtman 29.09.2011, godz. 10:46
bGDDKiA podpisała umowę z konsorcjum, które wygrało przetarg na dokończenie budowy 21-kilometrowego odcinka autostrady A4 z Brzeska do Wierzchosławic w Małopolsce. Wartość kontraktu wynosi 641,7 mln zł brutto.

W skład konsorcjum wchodzą Heilit+Werner Budowlana, Strabag, Poldim oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie. Na czwartek 29 września zaplanowano przekazanie placu budowy nowemu wykonawcy.

Konsorcjum będzie miał na dokończenie inwestycji 15 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 27.09.2011, godz. 17:58

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje likwidację niektórych zjazdów z autostrady A 4. Wybór padł także na punkty w okolicy Legnickiego Pola i Mikołajowic.

- Dla nas to może oznaczać zahamowanie rozwoju – uważa Aleksander Kostuń, wójt Legnickiego Pola. - Interweniowaliśmy w GDDKiA, ale to wołanie po puszczy.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 27.09.2011, godz. 11:41
Prokuratura sprawdzi, czy A4 budowana jest z pełnowartościowych materiałów – dowiedział się „DGP”. Wiceminister infrastruktury Radosław Stępień oraz poseł Andrzej Adamczyk podejrzewają, że jest inaczej.

Obydwa zawiadomienia trafiły właśnie na biurko szefa Prokuratury Rejonowej w Ropczycach (woj. podkarpackie). – Jesteśmy po wstępnej analizie materiałów. Już w tej chwili mogę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie innej decyzji niż wszczęcie śledztwa – mówił wczoraj „DGP” prokurator Dariusz Brzykowski.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 13.09.2011, godz. 12:07
Jak poinformował w poniedziałek dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Kaczor, autostrada A4 na odcinku od Rzeszowa do granicy państwa będzie oddana pod koniec 2012.

Kaczor dodał również, że nie uda się uzyskać tzw. przejezdności autostrady na tym odcinku podczas Euro 2012.

„Robimy wszystko tam, gdzie jest to możliwe, żeby można było ją uzyskać (przejezdność - PAP). Na pewno od Rzeszowa do Jarosławia takiej przejezdności nie da się zrobić” - ...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Godfath3r 05.09.2011, godz. 09:41
Konsorcjum Strabaga wygrało przetarg na dokończenie budowy 21-kilometrowego odcinka autostrady A4 z Brzeska do Wierzchosławic w Małopolsce - poinformowała w poniedziałek GDDKiA. Wartość kontraktu wynosi 641,7 mln zł brutto.

Skład konsorcjum uzupełniają jeszcze Heilit+Werner Budowlana, Poldim oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie. Druga najtańszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i słowackiego Doprostavu (684,7 mln zł brutto).

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 04.08.2011, godz. 19:10
Konsorcjum firm Mosty Gdańsk, Karmar i Freyssinet wybuduje na zlecenie Hydrobudowy Polska - generalnego wykonawcy autostrady A4 na odcinku od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia - estakadę o długości 1352 metrów.

Obiekt, który zaprojektują Mosty Łódź, powstanie w technologii nasuwania podłużnego. Oznacza to, że przęsła budowane są na jednym z przyczółków mostu i stopniowo przesuwane na właściwe miejsce w konstrukcji.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję