[Łódź] Łódzka Kolej Aglomeracyjna

[Łódź] Łódzka Kolej Aglomeracyjna

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Łódź] Łódzka Kolej Aglomeracyjna

O inwestycji [Łódź] Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Głównym celem projektu jest "budowa, przebudowa przystanków kolejowych na trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez utworzenie intermodalnych przystanków z Łódzką Koleją Aglomeracyjną".
Napisz komentarz
Łodzianin
Trwa już budowa nowych i modernizacja istniejących przystanków w ramach I etapu tworzenia systemu ŁKA. Prace ruszyły m.in. w Głownie i Strykowie (gdzie wyremontowane zostaną też dworce kolejowe), Swędowie, Glinniku Wsi i Zgierzu Północ. W kolejnych miejscach trwają przygotowania do rozpoczęcia prac. W Łodzi usunięto zarośla w miejscu planowanych nowych przystanków (Radogoszcz Zachód, Pabianicka i Dąbrowa).
Orzech
W ubiegłym tygodniu Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłosiła przetarg na dostawę 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pociągi mają zabierać na pokład 200 pasażerów. Będą miały klimatyzację, monitoring, Wi-Fi oraz gniazdka zasilające.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Rozpoczyna się budowa oraz przebudowa przystanków na trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). W ramach projektu zmodernizowanych lub wybudowanych zostanie 17 przystanków kolejowych m.in. w Łodzi, Zgierzu i Ozorkowie. Wartość tego etapu inwestycji to 42,4 mln zł netto.

Projekt w 85 proc. (36 mln zł netto) będzie finansowany ze środków unijnych i realizowany wspólnie przez samorząd województwa, PKP PLK, PKP SA, miasto Łódź i gminę Zgierz.

pokaz-artykul.png
MatKoz
33836_1000x.jpg
MatKoz
Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zaczyna się na dobre. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na zakup 20 szynobusów i rozpocznie się modernizacja pierwszych przystanków.

ŁKA ma połączyć Łódź z miejscowościami na trasach do Zduńskiej Woli (w przyszłości do Sieradza), Łowicza, Kutna i Koluszek. Podróżni będą wożeni 20 nowymi szynobusami i zmodernizowanymi pociągami EN57.

pokaz-artykul.png
REKLAMA