DODAJ

Przebudowa ulicy Kościuszki w Krakowie.

Przebudowa ulicy Kościuszki w Krakowie. 439990Przebudowa ulicy Kościuszki w Krakowie. 439991Przebudowa ulicy Kościuszki w Krakowie. 439989
MAPAKraków
Tadeusza Kościuszki

Projektanci wzięli pod lupę także ten obszar, ale Albricht deklaruje wyraźnie: – Przejście naziemne zostaje. Wprawdzie przechodzący w tym miejscu utrudniają ruch kierowcom skręcającym w prawo z Kościuszki, ale korzyści dla pieszych są niewątpliwe. Co oznacza, że przejście jest potrzebne.

Zmiany gołym okiem widać będzie już na samej ul. Kościuszki. Pojawią się tam przystanki wiedeńskie (przystanek Jubilat, trochę poszerzony, pozostanie bez zmian), a zamiast prostopadłych pojawią się równoległe miejsca postojowe. To sprawi, że część z nich zniknie. W uwolnionym dzięki temu miejscu zostaną nasadzone drzewa. Ma to być nie tylko rekompensata za zieleń, którą przy przebudowie trzeba będzie usunąć. Aby ułatwić poruszanie się pieszym, przejścia zostaną wyniesione do poziomu chodników. Te zaś w niektórych miejscach mają być poszerzone, a obok nich będą biegły ścieżki rowerowe.

Szczegóły - Przebudowa ulicy Kościuszki w Krakowie.
inwestorMiasto Kraków
wykonawcaZIKiT Kraków
realizacja inwestycji kw. 2021
nikt jeszcze nie dodał komentarzy
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję