Peek & Cloppenburg największym najemcą Galerii Katowickiej

Peek & Cloppenburg największym najemcą Galerii Katowickiej

Katowice
REKLAMA

3800 m2 powierzchni handlowej zajmie Peek & Cloppenburg, który stanie się największym najemcą Galerii Katowickiej, budowanej w stolicy Śląska przez NEINVER Polska. Salon Peek & Cloppenburg oferujący ekskluzywną odzież znanych marek będzie funkcjonował na trzech poziomach galerii. W podpisaniu umowy pośredniczyła firma Cushman & Wakefield.

 

Peek & Cloppenburg będzie kluczowym najemcą Galerii Katowickiej. Na trzech kondygnacjach zajmie trzy lokale o powierzchni od 1000 m2 do blisko 1700 m2. Katowice będą dziesiątą lokalizacją w Polsce, w której działają salony tej międzynarodowej marki, obecnej w 15 krajach Europy.

 

„Przystępując do komercjalizacji Galerii Katowickiej postanowiliśmy dopasować jej ofertę do potrzeb wszystkich grup klientów, którzy będą z niej korzystać. Peek & Cloppenburg doskonale pasuje do naszej strategii. Dzięki zróżnicowanym markom oferowanym przez Peek & Cloppenburg, centrum będzie miało pełną ofertę, a Galeria Katowicka będzie świetnym miejscem na zakupy dla wszystkich” – powiedziała Agata Brzezińska, Country Manager NEINVER Polska.

 

Salon sprzedaży Peek & Cloppenburg przewyższy swoją wielkością wszystkich innych najemców. W Galerii Katowickiej będzie w sumie funkcjonowało 250 sklepów, lokali usługowych, restauracji i kawiarni, oraz supermarket. Klienci galerii, która jest największą tego typu inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej, będą mieli do dyspozycji również podziemny parking dla 1200 samochodów. Inwestorami projektu są NEINVER Polska i Meyer Bergman.

 

REKLAMA

“Podpisanie umowy najmu z Peek & Cloppenburg w Galerii Katowickiej świadczy o prestiżowym charakterze projektu. Jego lokalizacja w obrębie dużego ośrodka komunikacyjnego przyciąga najemców i umożliwia nam zapewnienie optymalnego składu branżowego. Wierzymy, iż nowo podpisana umowa zachęci kolejne marki z sektora premium do udziału w projekcie, który ma zostać ukończony w bieżącym roku” – powiedział Mark Gamble, Head of Asset Management w Meyer Bergman.

 

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield. Galeria została już skomercjalizowana w ponad 80%.

 

“Jesteśmy dumni z podpisania umowy, ponieważ Peek & Cloppenburg jest liderem w swojej branży. To jedna z największych transakcji najmu na polskim rynku handlowym z udziałem firmy z branży odzieżowej, a jednocześnie dowód, że Galeria Katowicka jest długo oczekiwanym wyjątkowym projektem" – podsumował Marek Noetzel, Partner Cushman & Wakefield.

 

Budowa Galerii Katowickiej – będącej wielofunkcyjnym kompleksem komunikacyjno-handlowo-biznesowym - rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Pierwszym etapem inwestycji był katowicki dworzec kolejowy oddany do użytku w październiku 2012 r. W lutym 2013 oddano do użytku kolejny etap, którym był podziemny, przelotowy terminal autobusowy. Termin zakończenia budowy Galerii Katowickiej wraz z podziemnym parkingiem, zostanie ogłoszony wiosną.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA