Wiecha na dwóch budynkach III etapu osiedla Dębowe Tarasy

Wiecha na dwóch budynkach III etapu osiedla Dębowe Tarasy

Katowice
REKLAMA

Montażem symbolicznych wiech zakończyła się realizacja stanu surowego dwóch budynków III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Tym samym planowo zamknięto kolejny etap budowy, której finisz przewidziany jest na koniec 2013 r. Deweloperem/inwestorem osiedla jest austriacka Grupa IMMOFINANZ.

Nowoczesne ,,wiechy" na dwóch niższych budynkach pojawiły się w środowe południe, tj. 6 lutego. Ich zawieszenie oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych przy tych budynkach i rozpoczęcie prac wewnętrznych oraz prac przy elewacjach.


- Symboliczne zawieszenie wiech w czasie przewidzianym harmonogramem to przede wszystkim jasny sygnał dla naszych Klientów, że budowa rozpoczęta w czerwcu ub. roku przebiega terminowo. Przed nami jeszcze, planowane na maj, zamknięcie stanu surowego wysokiego budynku, a także pozostałe prace, w tym m.in. instalacyjne oraz zagospodarowanie terenu - mówi Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy III.


Uroczystość zawieszenia wiechy (na Górnym Śląsku zwanej glajchą) to tradycja budowlana. W taki właśnie sposób zwyczajowo świętuje się zakończenie jednego z ważniejszych etapów budowy domu - położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. Przywilejem zlecającego budowę jest przybicie ostatniego gwoździa mocującego krokiew, a na najwyższym elemencie więźby mocowany jest wieniec, przyozdobione drzewko lub bukiet. Na współczesnych budowach - jak na Dębowych Tarasach - funkcję wieńca często pełnią nieduże, ale pomysłowe konstrukcje z drewna. Uroczystość jest okazją do podziękowania wszystkim za dotychczasowy wysiłek włożony w budowę oraz do wspólnego świętowania.


O OSIEDLU DĘBOWE TARASY

REKLAMA

Dębowe Tarasy to prestiżowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach. W ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji do użytku oddano ponad 500 mieszkań. III etap projektu zakłada budowę 317 nowych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Inwestorem i deweloperem osiedla jest austriacki potentat rynku nieruchomości - IMMOFINANZ GROUP.


Zaletą osiedla jest bardzo atrakcyjna lokalizacja: w centrum Katowic, w pobliżu Parku Śląskiego (d. WPKiW) oraz Silesia City Center, a do tego w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych Górnego Śląska. Dębowe Tarasy nawiązują do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji. Jej znakiem szczególnym są budynki o kaskadowej architekturze oraz bardzo widne mieszkania. Projekt wyróżnia się także pod względem rozwiązań i wysokie-go standardu wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni na terenie osiedla). Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.


W 2008 roku projekt i realizacja już wybudowanej części osiedla uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. ,,Oskarem" budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA