DODAJ
arleta 04.09.2010, godz. 12:42
Dzięki budowie Autostrady A2 Stryków-Konotopa, powstanie autostradowe połączenie Warszawa-Łódź-Poznań-Berlin. Harmonogram prac przewiduje wybudowanie pięciu odcinków autostrady A2 Stryków - Konotopa, mających łącznie 91km w terminie do końca maja 2012 r. Na autostradzie A2 od Strykowa do Konotopy będzie sześć węzłów (Stryków, Nieborów, Wiskitki, Grodzisk, Pruszków, Konotopa), Punkty Poboru Opłat, 10 Miejsc Obsługi Podróżnych i 2 Obwody Utrzymania Autostrady. W ramach inwestycji przebudowane będą drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne krzyżujące się z autostradą. W wyznaczonych miejscach wybudowane zostaną przejścia dla zwierząt i ekrany wygłuszające.
odpowiedz
Xyz 21.10.2010, godz. 11:12
Dziś na trasie przyszłej autostrady A2 Łódź - Warszawa wbito pierwszą łopatę w województwie łódzkim. Drogą mamy pojechać w maju 2012 r.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Wydrama 14.02.2011, godz. 11:31
Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk uważa, że jeszcze przed końcem 2011 roku powinna się rozpocząć budowa odcinka autostrady A1 od Strykowa (Łódzkie) do węzła Tuszyn.

Jak powiedział minister w niedzielę w Łodzi na konferencji prasowej obecnie opracowywany jest projekt, który powinien być gotowy w drugiej połowie tego roku. "Oczekujemy, że jeszcze przed końcem 2011 roku rozpoczną się prace budowlane na tym odcinku" - dodał.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Chaber 13.06.2011, godz. 19:03
O odstąpieniu od umów z chińskim konsorcjum, które budowało odcinki A i C autostrady A2, zdecydowała w poniedziałek, 13 czerwca 2011 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Propozycje złożone w czwartek, 09 czerwca, przez firmę COVEC i jej partnerów - polegające na zwiększeniu wartości kontraktu i próbie uzasadnienia go zmianą zakresu rzeczowego - są niezgodne z prawem, zapisami kontraktu i bezzasadne.

Odstąpienie od umowy z COVEC - odc. A
Odstąpienie od umowy z COVEC - odc. C

W związku z podjętą w poniedziałek decyzją GDDKiA analizuje dwie ścieżki dalszego postępowania dotyczące sposobu wyłonienia wykonawców którzy dokończą budowę odcinków A i C na A2.

Rozważana jest możliwość szybkiego wyłonienia nowych wykonawców zgodnie z prawem zamówień publicznych - w wyniku przetargu albo procedury negocjacyjnej, tak by jeszcze w lipcu prace zostały wznowione.

Badane są obecnie okoliczności techniczne, funkcjonalne, ekonomiczne i prawne obu rozwiązań, co pozwoli optymalnie wybrać tryb dalszego postępowania - z punktu widzenia interesu społecznego, interesu Skarbu Państwa, a także podjętych zobowiązań związanych z Euro2012.

Ostateczna decyzja może być podjęta po uprawomocnieniu się odstąpienia strony polskiej od umów z konsorcjum COVEC. Zgodnie bowiem z warunkami kontraktu, uprawomocnienie się podjętej w poniedziałek przez GDDKiA decyzji nastąpi po 14 dniach, czyli 27 czerwca.

Do tego też czasu COVEC i jego partnerzy mogą zweryfikować swoje stanowisko przedłożone w czwartek 09 czerwca i przystąpić do dalszej budowy na zasadach i warunkach opisanych w dotychczasowych umowach.

GDDKiA informuje, że w ostatnich dniach odbyły się spotkania z kilkunastoma firmami wykonawczymi, które zostały poproszone o ocenę swoich możliwości dokończenia budowy A2, określenie terminu zakończenia budowy oraz dokonanie wstępnych szacunków cenowych.

Jednocześnie GDDKiA informuje, że przesłane 02 czerwca br. odstąpienie chińskich firm od dalszej realizacji kontraktów jest bezskuteczne i jako takie zostaje przez stronę polską odrzucone.


Odrzucenie odstąpienia - odc. A
Odrzucenie odstąpienia - odc. C

[i]
odpowiedz
Kajtman 27.06.2011, godz. 13:42
W poniedziałek uprawomocni się decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o odstąpieniu od umowy z chińską firmą Covec na budowę A2 Stryków-Konotopa. Jak poinformowała PAP rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken, decyzji ws. dokończenia budowy jeszcze nie ma.

Zgodnie z kontraktem zawartym w 2009 r. chińskie konsorcjum Covec miało wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą:

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 29.06.2011, godz. 15:05
Nowy wykonawca dwóch odcinków autostrady A2 między Strykowem a Konotopą ma być wyłoniony w ciągu dwóch tygodni w drodze negocjacji - poinformowała rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken. Dyrekcja negocjuje z 26 firmami.

Zgodnie z kontraktami zawartymi jesienią 2009 r. chiński Covec miał wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą: A o długości 29,2 km za 754,5 mln zł oraz odcinek C o długości 20 km za 534,5 mln zł.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 01.07.2011, godz. 13:11
GDDKiA postawiła firmom budowlanym, gotowym dokończyć budowę dwóch odcinków A2 warunki, których spełnienie może być niemożliwe - czytamy w "Pulsie Biznesu".


Jak wymienia dziennik, wśród dziewięciu warunków GDDKiA, tzw. kamieni milowych, są m.in. dokończenie w listopadzie budowy mostów i wiaduktów oraz wykonanie w kwietniu 2012 r. całej nawierzchni, wykorzystanie materiałów zgromadzonych na budowie przez Chińczyków, przejęcie projektu COVEC, podanie ceny ryczałtowej z dokończenie budowy po COVEC, ...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 06.07.2011, godz. 12:07
GDDKiA zaposiła 14 firm do kwalifikacji na budowę 20-km odcinka "C" autostrady A2, szansę na zdobycie kontraktu ma kilka firm. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", najbliżej kontraktu są: Strabag i Skanska i Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS).

DSS, główny podwykonawca usuniętego z budowy Covecu, chce dokończyć prace na A2 razem z partnerami, m.in. spółką Boegl & Krysl.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 07.07.2011, godz. 13:27
GDDKiA szuka firm chcących dokończyć kolejny odcinek autostrady A2, porzucony przez chiński COVEC. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", negocjacje prowadzone są z 26 podmiotami, spośród których wskazuje się dwie, najbardziej prawdopodobne - Strabag i Polimex-Mostostal.

W poniedziałek GDDKiA do rozmów na temat dokończenia odcinka A koło Strykowa zaprosiła francuską firmę Eurovia. Jak wynika z informacji "Rz", Francuzi mają otrzymać kontrakt wart 1,25 mld zł.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 11.07.2011, godz. 12:24
Polskie firmy, którym chińskie konsorcjum COVEC zalega ze spłatą długów grożą, że nie wpuszczą na budowę nowego wykonawcy - informuje "Gazeta Wyborcza".

COVEC zalega ze spłatą swoim partnerom z budowy A2 ponad 117 mln zł. Po zerwaniu kontraktu za zaległości odpowiada też GDDKiA, ale tylko wobec podwykonawców i dostawców, których COVEC zgłosił. Chińczycy zgłosili jedynie część podwykonawców, a pozostałych nie zarejestrowali.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 11.07.2011, godz. 14:01
Negocjacje ws. budowy dwóch odcinków autostrady A2 między Strykowem a Konotopą są prowadzone z dwoma konsorcjami - poinformował p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki. Chodzi o dokończenie budowy A2 po chińskim konsorcjum Covec.

Witecki poinformował w poniedziałek, że GDDKiA wybrała polsko-czesko-niemieckie konsorcjum, w skład którego wchodzą Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) do dalszych negocjacji dotyczących dokończenia odcinka C autostrady A2.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Godfath3r 13.07.2011, godz. 14:44
Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział w środę w Brukseli, że umowy na dokończenie dwóch odcinków A2, po chińskim konsorcjum Covec, powinny być podpisane jeszcze w lipcu.

Chiński Covec miał wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą: A - o długości 29,2 km za 754,5 mln zł oraz odcinek C - o długości 20 km za 534,5 mln zł.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 14.07.2011, godz. 13:32
Covec chce unieważnienia wyboru wykonawców, którzy mają dokończyć budowę autostrady A2 między Łodzią a Warszawą - informuje "Rzeczpospolita".

Odwołanie chińskiej firmy, wyrzuconej przez GDDKiA z budowy dwóch odcinków A2, trafiło do Krajowej Izby Odwoławczej. Covec chce unieważnienia ustaleń z konsorcjum Eurovia i Warbud (mają dokończyć jeden z odcinków trasy) oraz ujawnienia wartości kontraktu na dokończenie prac.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 15.07.2011, godz. 13:04
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie podpisze umowy z wykonawcą, który miałby dokończyć budowę A2 po Chińczykach, dopóki Krajowa Izba Odwoławcza nie wyda decyzji w sprawie dowołania Covec - poinformowała PAP rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

"To normalna procedura. Byliśmy przygotowani na odwołanie się Covec do Krajowej Izby Odwoławczej. Czekamy na wyrok Izby. Zgodnie z prawem dopóki nie będzie wyroku, nie podpiszemy umowy z potencjalnym wykonawcą A2" - powiedziała w czwartek Nelken.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 18.07.2011, godz. 11:26
Kontrolowana przez francuski koncern Vinci firma Eurovia Polska nie godzi się na wyśrubowane terminy zakończenia kolejnych etapów budowy opuszczonej przez Chińczyków autostrady A2.

Chce zmiany terminów pośrednich, czyli tzw. kamieni milowych, ale wciąż deklaruje gotowość do wybudowania drogi na Euro 2012 – ustalił „DGP”. Jednak modyfikacja harmonogramu będzie oznaczać, że wpuszczenie kierowców na autostradę w czerwcu 2012 r. stanie się w praktyce nierealne.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 19.07.2011, godz. 18:23
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę chińskiego konsorcjum Covec, na GDDKiA, która chce udzielić zamówienia z wolnej ręki na dokończenie po Covec dwóch odcinków A2 Stryków - Konotopa - poinformowała we wtorek rzeczniczka KIO Agnieszka Trojanowska.

Covec zaskarżył w ubiegły poniedziałek do KIO tryb wolnej ręki w odniesieniu do odcinka A. Chińczycy domagali się ujawnienia kwoty wynagrodzenia z tytułu wykonania zamówienia przez Eurovię i Warbud ...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 21.07.2011, godz. 15:36
GDDKiA i resort infrastruktury dokładnie sprawdzają wiarygodność potencjalnych wykonawców odcinków autostrady A2 po Chińczykach - poinformował w czwartek dziennikarzy p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki. Dodał, że negocjacje trwają.

Chodzi o wykonawców, którzy dokończą po chińskim konsorcjum Covec budowę odcinków A i C autostrady A2 miedzy Strykowem z Konotopą. GDDKiA negocjuje warunki dokończenia inwestycji z dwoma konsorcjami.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 25.07.2011, godz. 12:08
Szef chińskiego konsorcjum COVEC, które miało zbudować w Polsce dwa odcinki autostrady A2, został odwołany ze stanowiska - podaje Informacyjna Agencja Radiowa IAR, powołując się na chiński tygodnik "Caixin".

Jak czytamy na stronach internetowych IAR, po spektakularnej porażce przy próbie wejścia na europejski rynek w COVEC-u trwa zakrojona na szeroką skalę kontrola. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chińscy audytorzy część swoich działań prowadzą także w Polsce.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 27.07.2011, godz. 16:07
Rozpoczęcie budowy na A2 to kwestia dni - powiedział w środę PAP minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Dodał, że wszystkie tzw. istotne warunki umów z nowymi wykonawcami zostały już omówione.

"Prowadzimy w tej chwili wymianę korespondencji z Generalnym Dyrektorem (Dróg Krajowych i Autostrad - PAP). Jesteśmy coraz bliżej finału. To kwestia dni" - zaznaczył minister.

pokaz-artykul.png
odpowiedz