DODAJ
eyango 23.07.2010, godz. 22:31
.
odpowiedz
eyango 23.07.2010, godz. 22:33
Drogowcy wykryli kolejne usterki na zmodernizowanym dwa lata temu fragmencie krajowej drogi nr 16 z Olsztyna do Barczewa. - Asfalt prawdopodobnie nie przetrzymał ostrej zimy i pękł wzdłuż osi jezdni, czyli na styku jej dwóch połówek - mówi Karol Głębocki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Główne prace remontowe na krajowej "szesnastce" z Olsztyna do Barczewa oraz z Gietrzwałdu do Naglad zakończyły się pod koniec 2008 r. Za 140 mln zł drogowcy przebudowali w sumie 14 km tej drogi. Przypomnijmy, że zaraz po zakończeniu tej inwestycji olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykrył liczne usterki w nawierzchni i nakazał wykonawcy ich usunięcie. Zlecone przez GDDKiA badania wykazały bowiem, że normy nierówności zostały przekroczone w aż 60 miejscach. Z czego znaczących, czyli powyżej 6 mm, było około dwudziestu. Wykonawca w ramach gwarancji usunął je w ubiegłym roku.

Teraz jednak okazało się, że przebudowana niedawno droga wymaga kolejnych napraw. Inspektorzy z GDDKiA wypatrzyli tzw. pęknięcie podłużne na odcinku z Łęgajn do Wrocikowa. - Asfalt prawdopodobnie nie przetrzymał ostrej zimy i pękł wzdłuż osi jezdni, czyli na styku jej dwóch połówek - tłumaczy Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie.

pokaz-artykul.png
odpowiedz