DODAJ
Anna Maria 10.11.2010, godz. 13:21
Niestety choroby nowotworowe są jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego w Polsce, a województwo zachodniopomorskie znajduje się w czołówce pod względem zachorowalności i umieralności. Aby zmienić statystki - w Zachodniopomorskim Centrum Onkologicznym przy ul. Strzałowskiej 22 już w czwartym kwartale 2011 roku powstanie "Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi". Będzie to największa, wyspecjalizowana placówka medyczna, diagnozująca i lecząca choroby nowotworowe, a także prowadząca szeroko pojętą profilaktykę. Koszt inwestycji to ponad 44 mln zł - pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego, z budżetu województwa oraz środków własnych szpitala.
odpowiedz
Anna Maria 10.11.2010, godz. 13:38
Niestety choroby nowotworowe są jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego w Polsce, a województwo zachodniopomorskie znajduje się w czołówce pod względem zachorowalności i umieralności. Aby zmienić statystki - w zachodniopomorskim Centrum Onkologicznym przy ul. Strzałowskiej 22 już w czwartym kwartale 2011 roku powstanie Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi. Będzie to największa, wyspecjalizowana placówka medyczna, diagnozująca i lecząca choroby nowotworowe, a także prowadząca szeroko pojętą profilaktykę.

10642.fullsize.jpg

Szczecińskie Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi to skupienie w jednym miejscu wszystkich pracowni diagnostycznych, poradni onkologicznych, oddziału dziennego chemioterapii, oddziału stacjonarnego chemioterapii, laboratorium, izby przyjęć i apteki. Obiekt posiadać będzie trzy kondygnacje i liczyć ma ponad 8 tys. kw powierzchni. Powstanie 39 sal, w których będzie mogło leżeć 80 osób. Sale chorych zostaną rozmieszczone w korzystnej południowo – wschodniej stronie, z widokiem na Odrę. Od strony ulicy Rolnej znajdować się będą dwa wejścia do budynku (dla pacjentów stacjonarnych i ambulatoryjnych). Obiekt będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt.

Warto dodać, iż budowane Centrum jest jedną z większych inwestycji onkologicznych w tej części kraju - ma ono poprawić wykrywalność nowotworów oraz stworzyć optymalne warunków bezpieczeństwa i higieny dla pacjentów jak i pracowników.
odpowiedz
MatKoz 09.01.2012, godz. 08:08
W 2009 r. rozpoczęto budowę Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi przy ul. Rolnej w Szczecinie. Powstający ośrodek będzie działał przy Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2012 roku.

Obecnie inwestycja osiągnęła tzw. „stan surowy”. Szpital przygotowuje się już do przetargów na wyposażenie.

pokaz-artykul.png
odpowiedz