DODAJ
Darek 29.08.2008, godz. 15:21
Nie byłbym sobą, gdybym nie poszperał za informacjami. Znalazłem opublikowany wczoraj najnowszy raport Warimpexu za pierwsze półrocze 2008 roku i oto co znalazłem na str 9:

"Hotele budget

Realizacje: 2 hotele

Wspólnie z Louvre Hotels planowane jest utworzenie sieci hoteli ekonomicznych w Europie Środkowej, która za pięć-siedem lat będzie obejmowała ok. 80 hoteli na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji i w Polsce.
Pierwszy wspólny hotel ma zostać otwarty w Zielonej Górze w Polsce pod koniec 2009 roku. W okresie sprawozdawczym zakupiono odpowiednią działkę w centralnym położeniu, podobnie jak i w Budapeszcie, Pécs i Wrocławiu.

(...)

W związku z kryzysem finansowym od jesieni 2007 roku zanotowano spadek cen nieruchomości gruntowych, które odgrywają
decydującą rolę w rozwoju hoteli budget. Z uwagi na to częściowo zwlekano z nabyciem działek."

"Ponadto po dniu bilansowym zakupiono działki we Wrocławiu i Pécs pod dwa kolejne Hotele Campanile."
odpowiedz
anubis 05.12.2008, godz. 19:55
Louvre Hotels i Warimpex wybudują dwa nowe hotele we Wrocławiu

Firmy Louvre Hotels i Warimpex nabyły doskonale położoną działkę we Wrocławiu w celu budowy hoteli Campanile i Première Classe w ramach wspólnego przedsięwzięcia (joint venture).

– Nasze projekty realizowane wspólnie z Louvre Hotels są już w zaawansowanym stadium. W większości krajów Europy Środkowej i Wschodniej nadal daje się odczuć brak hoteli ekonomicznych. W związku z tym spodziewamy się wysokiego popytu i powodzenia naszych projektów w Polsce – powiedział prezes firmy Warimpex Franz Jurkowitsch.


– Inwestycje podejmowane wraz z naszym partnerem – firmą Warimpex – pozwolą na rozwój marek Campanile i Première Classe dzięki budowie obiektów w doskonałych lokalizacjach, które z całą pewnością usatysfakcjonują naszych gości. Dogodne położenie w połączeniu ze sprawdzonymi, odnoszącymi sukcesy produktami i doświadczeniem w zarządzaniu otwierają obiecującą przyszłość przed naszymi projektami w Polsce – stwierdził prezes Louvre Hotels Pierre-Frédéric Roulot.

Działka nabyta przez spółkę joint venture we Wrocławiu umożliwi budowę hoteli pod markami Campanile i Première Classe. Zlokalizowane w centrum miasta, na skrzyżowaniu dwóch ważnych arterii (ulic Ślężnej i Borowskiej), obiekty będą korzystnie położone w pobliżu centrów biurowych i handlowych, Dworca Głównego, aquaparku oraz Starego Miasta. Centralne umiejscowienie w okolicy Dworca Głównego i ważnych dróg wylotowych prowadzących na południe w kierunku autostrady zapewni szybki i wygodny dostęp do hoteli. Projekt ma zostać ukończony do końca 2010 r.

Warimpex
odpowiedz
Corporation 15.12.2008, godz. 18:15
[size=150:3ejl4eir]Nowe tanie hotele powstaną we Wrocławiu [/size:3ejl4eir]

W pobliżu wrocławskiego dworca PKS mają za dwa lata powstać dwa nowe hotele tzw. klasy ekonomicznej. To kolejne w mieście tanie miejsca noclegowe o przyzwoitym standardzie

Oba hotele mają być zaprojektowane tak, by mogły przyjąć zarówno turystów, jak i biznesmenów. Na działce przy skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Borowskiej wybudowane będą hotele Premiere Class i Campanille. Jakość tego pierwszego oceniana jest na jedną-dwie gwiazdki. We wszystkich pokojach będzie toaleta z prysznicem i telewizor. Jeszcze atrakcyjniej ma być w pokojach hotelu Campanille. W obiekcie ocenianym na dwie do trzech gwiazdek wszystkie pokoje będą klimatyzowane, wyposażone w łazienki, dostęp do internetu i telewizor LCD.
W hotelu Premiere Class do dyspozycji gości będzie 130 pokoi, w Campanille - 150. Ten drugi będzie miał w ofercie także elegancką restaurację, komfortowy lounge bar i miejsce do organizacji konferencji. Według planów pierwsi goście będą mogli przyjechać do nowych hoteli jesienią 2010 roku.
Oba nowe wrocławskie hotele będą budować wspólnie firmy Louvre Hotels i Warimpex. Louvre Hotels zarządza ponad 800 hotelami w dziewięciu krajach europejskich. Spółka jest liderem na francuskim rynku hoteli dwugwiazdkowych i europejskim liderem w segmencie hoteli ekonomicznych i średniej klasy. Warimpex jest właścicielem lub współwłaścicielem 18 luksusowych hoteli.

Gazeta Wyborcza Wrocław
odpowiedz
anubis 23.06.2009, godz. 17:38
Inwestor chce rozpocząć budowę na początku 2010 roku.
odpowiedz
anubis 16.11.2009, godz. 17:21
Ostatnie wiadomości dotyczące projektu we Wrocławiu, mówią o stracie budowy na przełomie III i IV kwartału 2010 roku.
odpowiedz
anubis 06.12.2009, godz. 16:21
Warimpex: Stabilizacja w trzecim kwartale 2009

Perspektywy

„Naszym celem w kolejnych miesiącach jest planowe ukończenie projektów znajdujących się w budowie, zwiększenie przepływów pieniężnych dzięki aktywnemu zarządzaniu aktywami oraz przyspieszenie realizacji nowych projektów, np. sieci hoteli ekonomicznych, przy pomocy środków pochodzących z podwyższenia kapitału. Jednocześnie szczególnie teraz zadbamy o utrzymanie wysokiej jakości naszych istniejących już nieruchomości, aby optymalnie wykorzystać ożywienie na rynku “, kończy Jurkowitsch.

Polska Agencja Prasowa
odpowiedz
Orzech 15.01.2010, godz. 20:15
W TV Biznes mówili dziś o nowych inwestycjach Warimpexu w Polsce. Wspomnieli też o nowym kompleksie hotelowym we Wrocławiu, którego budowa ma ruszyć pod koniec roku.
odpowiedz
anubis 16.01.2010, godz. 22:31
"Orzech" napisał:
W TV Biznes mówili dziś o nowych inwestycjach Warimpexu w Polsce. Wspomnieli też o nowym kompleksie hotelowym we Wrocławiu, którego budowa ma ruszyć pod koniec roku.Nowy projekt hotelowy dla Louvre Hotels/Starwood Capital Group-Warimpex

Tebodin SAP-Projekt podpisał umowę z Louvre Hotels / Starwood Capital Group -Warimpex dotyczącą sprawowania funkcji Project Managera przy budowie kompleksu hotelowego Campanile & Premiere Classe we Wrocławiu. Obiekt będzie zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, na skrzyżowaniu dwóch głównych arterii - ul. Ślężnej i Borowskiej.

Kompleks hotelowy dysponował będzie 300 pokojami. Hotel Campanile, realizowany według nowej specyfikacji i standardów, wyposażony będzie w nowoczesne sale konferencyjne, restaurację oraz bar.

Projekt będzie zarządzany przez warszawskie biuro Tebodin SAP-Projekt, wspólnie z zespołem wrocławskim.

Louvre Hotels Group posiada ponad 800 hoteli w 9 krajach europejskich, dysponujących łącznie 50 000 pokojami. Marki hoteli Premiere Classe, Campanile, Kyriad and Kyriad Prestige pozycjonują grupę na 2 miejscu w Europie w segmencie hoteli budżetowych klasy średniej.

Starwood Capital Group jest prywatną firmą inwestycyjną założoną w 1991 roku. Od rozpoczęcia działalności Starwood Capital zrealizował ponad 300 transakcji dostarczających przychód w wysokości 21 miliardów dolarów.

Z kolei Warimpex to jeden z głównych graczy na rynku luksusowych i unikatowych hoteli w Europie, notowany na giełdach w Wiedniu i Warszawie.
odpowiedz
Orzech 25.01.2010, godz. 22:55
"W marcu uruchomiony zostanie hotel w Katowicach, w IV kwartale planowane jest otwarcie Crown Plaza w Sankt Petersburgu. Późną wiosną rozpocznie się budowa biurowca przy ul. Próżnej w Warszawie. Firma zamierza ponadto rozpocząć w pierwszym półroczu budowę dwóch-trzech hoteli klasy ekonomicznej w Polsce" - czytamy w "Parkiecie".
http://budownictwo.wnp.pl/warimpex-zwie ... 1_0_0.html
odpowiedz
Orzech 24.03.2010, godz. 19:41
2010-03-24

"Na hotel w Katowicach mamy zabezpieczone finansowanie. Na pozostałe projekty mamy warunki finansowania, ale jeszcze nie podpisane. Rozmawiamy z dwoma bankami austriackimi i jednym polskim" - dodał członek zarządu Warimpeksu.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Warimpe ... 13645.html
odpowiedz
Orzech 25.03.2010, godz. 17:09
Warimpex przymierza się do budowy siedmiu hoteli ekonomicznych marek Campanile i Premiere Classe (sześć z nich ma powstać w Polsce). Przedstawiciele spółki zapowiadają, że realizacja większości z tych inwestycji rozpocznie się jeszcze przed końcem tego roku. Pierwsze placówki zostaną otwarte pod koniec przyszłego roku lub na początku 2012 r. w Zielonej Górze, Wrocławiu i Bydgoszczy.


Źródło: http://www.parkiet.com/artykul/7,910545.html
odpowiedz
mysierp 07.04.2010, godz. 10:27
Witam wszystkich

jestem nowa na forum. serdecznie zatem wszystkich pozdrawiam.
pytanie co do Campanile/Premier Class-czy wiecie może, ktor startuje w przetargu na generalnego wykonawcę?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam
mysierp.
odpowiedz
anubis 28.04.2010, godz. 20:43
W najbliższych latach Warimpex planuje budowę hoteli ekonomicznych w joint venture z Louvre Hotels, które byłoby ich franczyzodawcą. Na przełomie 2011 i 2012 roku otwarte mają być 2-gwiazdkowe Campanile w Zielonej Górze, a potem we Wrocławiu, gdzie pojawiłby się też 1-gwiazdkowy Premiere Classe, i Bydgoszczy, a pod koniec 2012 roku w Katowicach (również z Premiere Classe). Spółka negocjuje tez zakup działek w Gdańsku i Krakowie.

http://e-hotelarz.pl/artykul/21787/Wari ... d_dna.html
odpowiedz
anubis 29.04.2010, godz. 20:28
Warimpex planuje budowę kolejnych hoteli w Polsce

PAP - 29-04-2010 19:14

Wrocław, Bydgoszcz i Zielona Góra - to polskie miasta, w których jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowych hoteli austriackiej firmy Warimpex, notowanej na giełdach w Wiedniu i Warszawie. Łączny koszt tych obiektów wyniesie ok. 35-40 mln euro.
"W tych trzech miastach nasze plany inwestycyjne są już zaawansowane, mamy pozwolenia na budowę. Liczę, że fizyczne rozpoczęcie prac nastąpi około sierpnia" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach członek zarządu firmy Warimpex Finanz - und Beteiligungs AG, Christian Fojtl.

Nowe hotele w tych trzech miastach będą trzygwiazdkowe i mają działać pod marką Campanile; we Wrocławiu w nowym hotelowym kompleksie znajdzie się także dwugwiazdkowy hotel Prestige.
W czwartek oficjalnie otwarto działający już faktycznie od marca inny obiekt Warimpeksu - czterogwiazdkowy hotel Angelo w Katowicach. Jego budowa kosztowała 30,3 mln euro. To pierwszy w Polsce hotel tej marki i szósty w Europie.

Firma nadal zamierza inwestować także w czterogwiazdkowe hotele w Polsce - myśli o inwestycjach tego typu m.in. w Warszawie, Gdańsku i innych dużych miastach. Zdaniem Fojtla, polski rynek hotelowy nadal nie jest nasycony i wciąż jest miejsce na nowe obiekty, zarówno wyższej, jak i niższych kategorii.

Przedstawiciele firmy zaliczają Katowice do czołówki najdynamiczniej rozwijających się rynków w Polsce. Fojtl poinformował, że spółka kupiła kolejną działkę w Katowicach, naprzeciw największego w regionie kompleksu handlowego Silesia City Center. Jednak termin rozpoczęcia inwestycji w tym miejscu będzie zależeć m.in. od wyników katowickiego hotelu Angelo.

Ulokowany w centrum miasta katowicki hotel powstał we współpracy z austriackim deweloperem UBM, a operatorem obiektu jest koncern Vienna International. Hotel ma ponad 200 pokoi i apartamentów oraz osiem sal konferencyjnych o łącznej powierzchni blisko tysiąca metrów kw.

Warimpex zajmuje się głównie inwestycjami i rozwojem nieruchomości. Ma siedzibę w Wiedniu, biura w Budapeszcie, Pradze, Petersburgu i Warszawie. W ciągu ostatnich 25 lat firma zainwestowała w rozwój nieruchomości w Europie środkowej i wschodniej ponad miliard euro. Warimpex jest właścicielem ponad 21 hoteli z ponad 5 tys. pokoi. Ma też budynki handlowe i biurowe. Grupa chce być liderem na rynku nieruchomości hotelowych w krajach tzw. Nowej Europy.

Vienna International prowadzi 40 hoteli i obiektów rekreacyjnych w 10 krajach Europy. W tym roku spodziewa się w nich ponad 2,5 mln gości, osiągając obroty rzędu 180 mln euro. Zatrudnia ponad 2,8 tys. pracowników. W Polsce firma zarządza hotelami w Międzyzdrojach, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.
odpowiedz
Orzech 02.09.2010, godz. 10:39
Pierwsze hotele Premiere Classe i Campanile realizowane przez join venture Warimpeksu i Louvre Hotels mają zostać otwarte pod koniec 2011 lub na początku 2012 roku w Zielonej Górze, a potem we Wrocławiu i Bydgoszczy. Rozpoczęcie budowy tych hoteli ma nastąpić w IV kwartale 2010 roku.

Ukończenie hoteli w Budapeszcie i Katowicach planowane jest na koniec 2012 roku. Dokonano już zakupu odpowiednich gruntów i wydane zostały pierwsze pozwolenia na budowę. W kwietniu 2010 udało się zabezpieczyć finansowanie hotelu w Budapeszcie.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 02.09.2010, godz. 11:13
Austriacki deweloper jeszce w tym roku zamierza rozpocząć w Polsce realizację przynajmniej jednego hotelu budżetowego.

Obiekt miałby powstać w ramach joint venture ze Louvre Hotels. - Budowa pierwszego może ruszyć jeszcze w tym roku, najpradopodobniej we Wrocławiu. Łącznie nasze aktualne przewidują realizację pięciu projektów tego typu także w Zielonej Górze, Bydgoszczy, Katowicach oraz Budapeszcie. Trwają rozmowy dotyczące finansowania tych inwestycji - powiedział członek zarządu firmy Christian Foitl


pokaz-artykul.png
odpowiedz
anubis 04.09.2010, godz. 17:19
Oba hotele będą miały prawdopodobnie bardzo prostą architekturę. Z tego co pamiętam, na początku pażdziernika Warimpex ma zaprezentować projekt tych hoteli i rozpocząć prace na działce (archeologiczne).
odpowiedz
Orzech 24.09.2010, godz. 10:32
Za kilka tygodni notowany na warszawskiej giełdzie Warimpex rozpoczyna budowę kompleksu hotelowego we Wrocławiu. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa hotele. Trzygwiazdkowy, 152 pokojowy hotel pod marką Campaniile i dwugwiazdkowy, 136 pokojowy hotel Premiere Classe. Obie inwestycje Warimpex zrealizuje wspólnie z francuską grupą hotelarską Louvre Hotels, która wystąpi w ramach tej współpracy w roli franczyzodawcy.
Pierwszy z hoteli ma zostać otwarty w pierwszej połowie 2012 roku.


Żródło: RE News

2010-09-24
odpowiedz
Orzech 25.09.2010, godz. 11:17
Polska była strzałem w dziesiątkę

Austriacki deweloper, firma Warimpex Finanz- und Beteiligungs, w sposób przemyślany wybiera rynki, na których chce inwestować. Na Polskę zdecydowała się przeszło dwadzieścia lat temu i nie żałuje. – Trafność tej decyzji potwierdziła się raz jeszcze w ostatnich trudnych miesiącach – zapewnia Franz Jurkowitsch, szef Warimpex Finanz- und Beteiligungs:

[...] "W Bydgoszczy i Zielonej Górze szukaliśmy lokalizacji pod budowę hoteli z tańszego segmentu. Taką samą strategię obraliśmy dla inwestycji we Wrocławiu. Miejsca te są atrakcyjne do inwestowania ze względu na dobrze prosperujące lokalne gospodarki, dużą liczbę bezpośrednich inwestycji zagranicznych, a także dobre drogi dojazdowe.


Obecnie ceny działek w Polsce znowu spadają. Czy Warimpex zamierza wykorzystać ten dobry okres na zakupy?


To właśnie wysokie ceny ziemi oraz robót budowlanych były przyczyną, że tak wolno wchodziliśmy w sektor hoteli ekonomicznych, szczególnie w mniejszych miastach. Okres ten trwał od drugiej połowy 2007 do pierwszej połowy 2008 roku. Na pewno będziemy wykorzystywać nadarzające się okazje i rozważać zakupy nowych działek.


Czy możemy spodziewać się wysypu hoteli pięciogwiazdkowych?


Nie zamierzamy aktualnie inwestować w obiekty pięciogwiazdkowe, ponieważ ich opłacalność, w porównaniu z hotelami trzy- lub czterogwiazdkowymi, jest niższa. Mówiąc ściślej – w przypadku hotelu pięciogwiazdkowego niższy jest zwrot gotówkowy. Chociaż istnieje druga strona medalu. Jeśli pięciogwiazdkowy hotel powstanie w dobrej lokalizacji w centrum miasta, to wraz z upływem czasu możemy liczyć na wzrost jego wartości. W przypadku jakichkolwiek kłopotów nadarzają się możliwości zamiany aktywów, na przykład w kierunku mieszkaniowym lub biurowym. Jednak patrząc z perspektywy naszych akcjonariuszy, ważniejszy jest zwrot gotówkowy niż długotrwały wzrost wartości samej inwestycji.


Wspomniał pan o możliwości zamiany funkcji z hotelowej na inną. Czy najczęściej jest to związane z przerostem podaży nad popytem? Z planów różnych inwestorów wynika, że do 2012 roku w Polsce może powstać nawet 500 hoteli.


Nie obawiamy się zbytnio znaczącej konkurencji. Nie boimy się też, że będziemy musieli zamieniać projekty hotelowe na obiekty innego przeznaczenia. Jest jeszcze wiele miast w Polsce, gdzie baza hotelowa jest niewystarczająca, a rynek nie jest dostatecznie nasycony. Bardzo pozytywnie odbieramy to, że powstaną nowe obiekty, dzięki którym polepszy się infrastruktura i podniesie się wartość lokalizacji. Przecież staną się one przez to atrakcyjniejsze dla inwestycji i lepiej przystosowane do dalszego rozwoju." [...]

Żródło: EUROBUILD
odpowiedz
Orzech 29.09.2010, godz. 10:19
[...] "Jurkowitsch informuje, że do końca tego roku Warimpex zainwestuje jeszcze 5–8 mln euro, a w całym roku 2010 około 30 mln euro. 30–40 mln euro wyda deweloper na budowę nowych hoteli i budynków biurowych w przyszłym roku. Szef Warimpeksu zapowiada, że prawdopodobnie w listopadzie ruszy budowa biurowca Le Palais przy ul. Próżnej w Warszawie. Przed końcem roku zacznie się też budowa hoteli ekonomicznych w Zielonej Górze i Bydgoszczy. Niewykluczone, że Warimpex zdecyduje się ponadto na rozpoczęcie jeszcze jednej inwestycji hotelowej w Polsce." [...]

Żródło: dzisiejszy PARKIETTen jeszcze jeden hotel to na 99% Wrocław. Tylko jak widać, do końca tego roku pewniakami są tylko Zielona Góra i Bydgoszcz, a budowę hotelu we Wrocławiu Warimpex może rozpocząć równie dobrze dopiero na początku 2011 roku.
odpowiedz