DODAJ
anubis 28.12.2009, godz. 11:21
Błażej Dowgielski 28-12-2009, ostatnia aktualizacja 28-12-2009 07:49

J.W. Construction wchodzi na wrocławski rynek nieruchomości. Jak mówi „Parkietowi” Józef Wojciechowski, główny udziałowiec giełdowego dewelopera, spółka kupiła właśnie nieruchomość w centrum Wrocławia, płacąc 28 mln zł.

– Przymierzamy się do realizacji na zakupionej działce projektu o powierzchni około 28 tys. mkw. Stosunek ceny do wielkości budowanego obiektu jest bardzo korzystny – w czasach przedkryzysowych musielibyśmy zapłacić prawdopodobnie dwukrotnie więcej – analizuje Wojciechowski.

Jaki charakter miałaby inwestycja w stolicy Dolnego Śląska? – Myślimy o obiekcie biurowo-hotelowo-mieszkalnym. Częścią hotelową zainteresowani są nasi partnerzy z Portugalii, którzy nie wykluczają zakupu tej części budynku – informuje właściciel J.W. Construction. – Do końca stycznia 2010 roku chcemy mieć koncepcję na zabudowę terenu. Projekt obiektu zostanie przygotowany przez biuro projektowe z siedzibą w Teksasie, z którym już współpracowaliśmy – mówi Wojciechowski. Dodaje, że jeżeli spółka uzyska zezwolenie na budowę w przyszłym roku, projekt zostanie ukończony w 2012 r.

Wojciechowski podkreśla, że zakup nieruchomości we Wrocławiu to tylko jeden z elementów strategii poszerzania geograficznego zakresu działalności giełdowej spółki. Zarząd J.W. Construction prowadzi również rozmowy w sprawie zakupu nieruchomości w Katowicach i w Krakowie. – Prawdopodobnie w I połowie przyszłego roku powinien zostać przeprowadzony pierwszy z zakupów – jesteśmy już po wstępnych rozmowach.

Na działce w Katowicach chcielibyśmy realizować projekt mieszkaniowy – mówi Wojciechowski. To nie koniec zakupowych planów giełdowego dewelopera. – Myślimy również o zakupie działek w Warszawie położonych bliżej centrum niż posiadane przez nas obecnie grunty. Chcemy w ten sposób uatrakcyjnić ofertę mieszkaniową – mówi Wojciechowski.

Giełdowa grupa jest coraz bliżej zbudowania samodzielnie działającej firmy wykonawczej, która obok świadczenia usług J.W. Construction realizowałaby również zlecenia wobec podmiotów trzecich. Firma miałaby zostać zbudowana w oparciu o spółki budowlane i produkcyjne wchodzące w skład giełdowego holdingu oraz drogową, której zakup jest negocjowany.

– Prowadzimy due dilligence tej firmy. Do końca stycznia sprawa powinna być bliska finału. Ewentualny zakup będzie najprawdopodobniej sfinansowany ze środków własnych – analizuje Wojciechowski. Nie ukrywa, że jest zadowolony z aktywności firm wykonawczych grupy, które szukają zleceń na zewnątrz. – Nasza firma produkująca prefabrykaty żelbetowe sprzedaje je m.in. konsorcjum budującemu Stadion Narodowy w Warszawie – mówi.

PARKIET

Źródło: http://www.parkiet.com/
odpowiedz
Jan Augustynowski 28.12.2009, godz. 12:47
Ktoś się orientuje o która działkę/budynek chodzi?
odpowiedz
anubis 28.12.2009, godz. 22:27
"WroFanatyk" napisał:
Ktoś się orientuje o która działkę/budynek chodzi?


Muszę przeszukać bazę ofert nieruchomości z ostatniego, powiedzmy miesiąca.
odpowiedz
anubis 29.12.2009, godz. 00:04
Na razie udało mi się na szybko ustalić, że tą amerykańską pracownią architektoniczną z Texasu, która będzie projektować ten kompleks we Wrocławiu, będzie prawdopodobnie Laguarda Low Architects LLC z Dallas. Wcześniej zaprojektowała dla JW Construction wieżowiec w Szczecinie:
http://www.mmszczecin.pl/9854/2007/10/2 ... anged=true
http://www.jwconstruction.com.pl/pl/cen ... art59.html


http://www.laguardalow.com/

Ta sama pracownia przygotowała dla Solorza i WKS Śląsk Wrocław projekt wielkiej galerii handlowej przy nowym stadionie we Wrocławiu:
http://www.slaskwroclaw.pl/1904968.dhtml

Tymi portugalskimi wspólnikami (część hotelowa) jest spółka Polisch Hotel Company:
http://www.polish-hotelcompany.com/PL/index.html

"Wojciechowski na poważnie chce zaistnieć także w hotelarstwie. Dotychczas ma trzy obiekty działające pod szyldem Hotel 500 i stawia kolejny w Warszawie. Wyniki tej działalności są skromne: w 2008 r. przy-chody wyniosły 21 mln złotych. Teraz J.W. Construction ma rozwinąć skrzydła dzięki wspólnikom, tym razem z Portugalii. Chodzi o grupę Concordia Espirito Santo Investment i jej spółkę zależną Polish Hotel Company, która ma przejąć wszystkie obiekty turystyczne J.W. Construction, a w zamian deweloper ma otrzymać 20-procentowy udział w całej sieci."
http://www.forbes.pl/forbes/2009/10/22/ ... czyli.html
odpowiedz
Orzech 29.12.2009, godz. 17:14
Z mapki z zaznaczonymi lokalizacjami przyszłych hoteli na tej stronie
http://www.polish-hotelcompany.com/PL/index.html
wynika, że we Wrocławiu w grę wchodzi jeden (a właściwie to nawet dwa) hotele sieci Holiday Inn. Kiedyś już mieliśmy jeden hotel tej sieci - 4 gwiazdkowiec na Piłsudskiego, który to został sprzedany innenj sieci hotelowej - Scandic.

Rok 2004

005585.jpg

Rok 2009

284896.jpg

Fotli z wroclaw.dolny.slask.pl
odpowiedz
anubis 29.12.2009, godz. 20:21
Polisch Hotel Company współpracuje z InterContinental Hotels Group: http://development.ihg.com/
a oni mają kilka marek hotelowych w swoim portofilo.

Wygląda, że we Wrocławiu PHC rzeczywiście ma w planach dwa obiekty. Być może w grę wchodzi na przykład wspomniany przez Ciebie Holiday Inn i hotel klasy ekonomicznej, czyli Holiday Inn Express. Wydaje się też, ze te hotele PHC planuje we Wrocławiu już od dawna. A to mogłoby oznaczać, że ewentualny, wspólny biznes PHC i JW Construction we Wrocławiu (JW Construction zakupiło działkę niedawno), może oznaczać, że we Wrocławiu stanie jeszcze jeden hotel, już niekoniecznie pod marką Holiday Inn.
odpowiedz
Orzech 29.12.2009, godz. 20:36
Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby to był dodatkowy, trzeci nowy hotel :) I np żeby to był nie Holiday Inn, a na przykład InterContinental. Zresztą wiele razy już dyskutowaliśmy tu na forum na temat ewentualnego ulokowania InterContinentala w naszym mieście. Padały nawet miejsca - tereny Promenad Wrocławskich czy Centrum Południowego.
odpowiedz
anubis 29.12.2009, godz. 20:40
"Orzech" napisał:
Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby to był dodatkowy, trzeci nowy hotel :) I np żeby to był nie Holiday Inn, a na przykład InterContinental. Zresztą wiele razy już dyskutowaliśmy tu na forum na temat ewentualnego ulokowania InterContinentala w naszym mieście. Padały nawet miejsca - tereny Promenad Wrocławskich czy Centrum Południowego.


Albo Crowne Plaza:


Artykuł z 2005 roku:


Puls Biznesu

Ponad miliard na nowe hotele

30 listopada 2005
Marta Filipiak

Mają sześć, w ciągu dekady chcą mieć kilkadziesiąt. Znana grupa hotelarska postawiła na rozwój organiczny.
InterContinental Hotels Group, do której należy sieć Holiday Inn, chce w ciągu dziesięciu lat otworzyć nad Wisłą ponad 30 obiektów.

— W grę wchodzi siedem hoteli Holiday Inn i 20-25 Express by Holiday Inn. W sumie inwestycje będą miały wartość około 270 mln EUR — mówi Ulrich Widmer, dyrektor ds. rozwoju InterContinental Hotels Group w Europie Środkowej i Wschodniej.

Niewykluczone też, że grupa niedługo wejdzie do Polski z hotelami pod cztero- i pięciogwiazdkową marką Crowne Plaza.

— Bierzemy pod uwagę Warszawę i Kraków. Ten typ hoteli wymaga lokalizacji w ścisłym centrum miasta. Myślimy także o lokalizowaniu hoteli przy portach lotniczych, np. w Krakowie czy Gdańsku. Jedyną perspektywą dla nas jest rozwój organiczny, bo w Polsce trudno byłoby nam kogokolwiek przejąć — tłumaczy Ulrich Widmer.
odpowiedz
Orzech 05.01.2010, godz. 21:13
????????????????? Ogłoszenie z 8 grudnia - patrzcie na cenę i funkcje dopuszczone na tej działce:

Działka/grunt na sprzedaż, Krzyki, Wrocław

Powierzchnia: 12 572 m2

Cena: 28 000 000 PLN

2227,17 PLN/m

Opis
Teren inwestycyjny zlokalizowany przy jednej z gównych dróg we Wrocławiu o powierzchni ok. 1,3 ha z warunkami zabudowy. Planowana jest budowa klmpleksu obejmującego: hotel, usługi, powierzchnie biurowe, gastronomię i handel. Właściciel posiada wszystkie niezbędne zezwolenia oraz projekt buowy. Bardzo dobry dojazd do centrum (tramwaj, autobusy) oraz do węzła bielańskiego (autostrada A4). CENA NETTO!!!

2697680_1.jpg


Może to przypadek, a może to właśnie tę działkę kupiło J.W Construction?
odpowiedz
anubis 06.01.2010, godz. 10:34
Czysty przypadek Orzech. Na 100% to nie ta działka.
odpowiedz
anubis 09.01.2010, godz. 00:07
Wojciechowski kupił działkę we Wrocławiu

8-01-2010

Spółka J.W. Construction Holding podpisała umowę przedwstępną na zakup ziemi przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Deweloper planuje przeznaczyć teren pod budowę kompleksu biurowo-hotelowo-mieszkaniowego. Za nieruchomość firma zapłaciła 28 mln zł. Budowa obiektu ma rozpocząć się pod koniec 2010 roku. Powierzchnia działki, na której powstać ma kompleks, to prawie 5 tys. mkw.

Eurobuild
odpowiedz
anubis 09.01.2010, godz. 00:08
Orzech, jednak miałeś nosa co do tej działki. Ukłony i gratulacje.
odpowiedz
alsen strasse 67 09.01.2010, godz. 00:52
Gdzie dokładnie położona jest ta działka?
odpowiedz
Jan Augustynowski 09.01.2010, godz. 15:31
No to jest chyba ten skwerek przy Capitolu.
odpowiedz
m...k 09.01.2010, godz. 17:17
Jeśli to ta działka przy Capitolu to komuś mylą się ulice, gdyż ul. Powstańców Śląskich kończy się na wiadukcie a do ul. Piłsudskiego z obu stron dochodzi Świdnicka.
odpowiedz
Orzech 09.01.2010, godz. 21:43
Skwerek przy Capitolu to (jak już wspomniał m...k) inny adres, a oprócz tego na razie ta działka nie była wystawiana na sprzedaż.

Ciesze się, że trafiłem, ale nadal nie ustaliliśmy o którą działkę przy Powstańców może chodzić?
odpowiedz
Jan Augustynowski 11.01.2010, godz. 13:07
Jeśli to ta działka z ogłoszenia, a wygląda na w miarę "równą", to przy 12K m2, musi mieć wymiary około 100 x 100. Patrzyłem wczoraj na zumi chyba z godzinę i jedyne co mi przychodzi do głowy, to działka pod kartonowcem...
odpowiedz
Orzech 11.01.2010, godz. 19:02
"WroFanatyk" napisał:
Jeśli to ta działka z ogłoszenia, a wygląda na w miarę "równą", to przy 12K m2, musi mieć wymiary około 100 x 100. Patrzyłem wczoraj na zumi chyba z godzinę i jedyne co mi przychodzi do głowy, to działka pod kartonowcem...


Ale w informacjach o zakupie działki przez J.W. Construction nic nie było o ewentualnym budynku/budynkach stojących na tej działce. Musimy chyba szukać dalej. A może jednak spełniły się zapowiedzi Darka i Grupo Prasa odsprzedała część swojego terenu? Mało realne co? A może jednak?
odpowiedz
k_novy 11.01.2010, godz. 22:09
Kartonowiec odpada. Na "psuedowizce" jest skos... Oczywiscie o ile JW kupilo ta dzialke z ogloszenia.

Trzeba sprobowac kontaktu z OtoDom.pl :)
odpowiedz
Jan Augustynowski 11.01.2010, godz. 22:28
"k_novy" napisał:
Kartonowiec odpada. Na "psuedowizce" jest skos... Oczywiscie o ile JW kupilo ta dzialke z ogloszenia.

Trzeba sprobowac kontaktu z OtoDom.pl :)


Tam się nic nie dowiesz. Oni pewnie nawet nie wiedzą o tym ogłoszeniu.

BTW skosy już prędzej znajdziesz pod kartonowcem niż w CP:
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... &cId=&sId=
odpowiedz