Łódzki BioNanoPark oddany przed terminem

Łódzki BioNanoPark oddany przed terminem

REKLAMA

Na osiem miesięcy przed kontraktowym terminem Budimex zakończył budowę kompleksu biurowo - laboratoryjnego BioNanoPark w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym. Obiekt został uroczyście otwarty 15 października 2012 roku, choć termin oddania był wyznaczony na koniec czerwca 2013 roku.

Umowa z Łódzkim Parkiem Naukowo - Technologicznym sp. z o.o., o wartości 25 mln złotych netto, została podpisana w styczniu 2011 roku.


BioNanoPark to nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowe dla biznesu, a także jeden z największych kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej.


W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni ponad 7 tys. m.kw. znalazły się dwa nowoczesne laboratoria - Biotechnologii Przemysłowej oraz Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej, w których będą prowadzone prace badawcze z zakresu m.in. medycyny, ochrony środowiska i farmaceutyki dla polskich i zagranicznych ośrodków naukowych. W nowym obiekcie będzie miała siedzibę pierwsza w Polsce Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych.

REKLAMA


W BioNanoParku powstała również sala konferencyjna, która pomieści 300 osób oraz 50 biur przeznaczonych dla firm zrzeszonych w łódzkim Inkubatorze Technologicznym.

Inwestycja jest zlokalizowana na terenie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo -Technologicznego przy ul. Dubois.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA